pamięć

Żylaki są skutkiem niewydolności krążenia w naczyniach żylnych. Z czasem mogą się uwypuklać ponad powierzchnię skóry, co nie wygląda estetycznie, dlatego wiele osób szuka skutecznego rozwiązania, by sobie z nimi sprawnie poradzić. Jednym z coraz częściej wybieranych zabiegów jest skleroterapia. Na czym ona polega i dlaczego warto ją wykonać?

Skleroterapia – czym jest?

Skleroterapia jest zabiegiem polegającym na starannym zaaplikowaniu do poszerzonej żyły specjalnego środka w postaci płynu bądź pianki. Powoduje on zamknięcie naczynia, a także wyłączenie go z krwiobiegu. To niezwykle skuteczna i nieinwazyjna metoda, na którą decyduje się szereg osób. Poddając się skleroterapii w Lublinie, można zyskać pewność jej bezpiecznego wykonania.

Skleroterapia Lublin – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w skuteczny sposób chcą poradzić sobie z żylakami kończyn dolnych, jednak to nie jedyne wskazanie do jego wykonania. Skleroterapii można poddać się w ramach ostrzykiwania żył drobnych, co pozwoli na niwelację powierzchniowych poszerzeń naczyń oraz tak zwanych teleangiektazji, czyli pajączków naczyniowych.

To także opcja dla osób, które pragną poradzić sobie z żylakami położonych głębiej naczyń. Ostrzykiwaniu żylaków możesz poddać się w każdym wieku oraz stopniu zaawansowania niewydolności żylnej.

Podczas zabiegu żylaki znacząco się zmniejszają lub znikają, co jest jednym kluczowych argumentów przemawiających za jej wykonaniem. Zabieg jest niezwykle korzystny cenowo, dzięki czemu nie nadwyręży nader Twojego budżetu. Ponadto po zdjęciu opatrunku nogi wyglądają lepiej, a dzięki zabiegowi efekty są trwałe.

Skleroterapia Lublin – jakie są wskazania do zabiegu?

Skleroterapia w Lublinie to zabieg, któremu w szczególności mogą poddać się osoby borykające się z owrzodzeniami żylnymi, żylakami nawrotowymi, malformacjami naczyniowymi czy obecnością żylaków siatkowych i niewydolnością żylną. To zabieg, którego wykonanie warto powierzyć specjaliście, co przełoży się na jakość uzyskanych efektów. Odpowiednia osoba z bogatą wiedzą oraz umiejętnościami wykona skleroterapię w Lublinie z należytą uwagą, a całość przebiegnie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Skleroterapia Lublin – czy jest bezpieczna?

Skleroterapia w Lublinie to w pełni bezpieczny zabieg terapeutyczny w przypadku żylaków, który warto powierzyć specjaliście. Niezwykle sporadycznie obserwuje się przypadki, kiedy w wyniku jego zastosowania pojawiają się siniaki, hiperpigmentacje czy bóle i zawroty głowy. Dzięki małej inwazyjności zabiegu, jego atrakcyjnej cenie oraz bezbolesności decyduje się na niego coraz większa liczba osób borykających się z problemem niewydolności żył powierzchniowych.

Skleroterapia w Lublinie – jaki jest koszt zabiegu?

Koszt skleroterapii uzależniony jest od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim składa się na niego prestiż wybranej kliniki, ale również doświadczenie specjalisty czy zakres wykonywanej usługi. Warto zapoznać się z kosztorysem wybranej kliniki, by podjąć optymalną dla siebie decyzję, jednak zazwyczaj cena zabiegu zamyka się w maksymalnie kilkuset złotych.