Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

pieluszka
Bez kategorii

Jakie pieluszki wybrać: tetrowe czy flanelowe?

W niemowlęcej wyprawce nie może zabraknąć pieluszek. Zarówno pieluszki flanelowe, jak i tetrowe mają swoich zwolenników. Często stosowane są także wspólnie. Nic więc dziwnego, że gdy nadchodzi dzień zakupów, trudno zdecydować, które wybrać.

Kompletując wyprawkę dla niemowlęcia, czasami trudno zdecydować się na konkretny produkt. Za to dobre rady mogą jeszcze bardziej namieszać w głowie. Dlatego czasem warto samemu przemyśleć listę i wybrać to, co według własnej opinii będzie odpowiedniejsze. Tak też jest w przypadku pieluszek. Przyszłe mamy częste zastanawiają się co wybrać – pieluszki tetrowe czy flanelowe. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Co więcej, często można się spotkać ze stwierdzeniem, że oba produkty powinny znaleźć się w wyprawce. Tylko jak jest naprawdę? Które pieluchy się sprawdzą i do czego będą odpowiedniejsze? Przed odpowiedzią na to pytanie warto przyjrzeć się obu produktom bliżej.

Czym się charakteryzują pieluszki flanelowe?

Materiał, z którego wykonany jest ten rodzaj pieluszek to miękka flanela. W porównaniu do tetry jest o wiele przyjemniejsza w dotyku, dlatego często używana jest w bezpośrednim kontakcie ze skórą malca. Ze względu na swoją chłonność wykorzystywana jest także jako podręczny ręcznik dla maluszka. Co więcej, zapewnia komfort cieplny. Z tego powodu może posłużyć jako lekki kocyk dla dziecka. Oczywiście dobrze sprawdzi się także jako materiał pod główkę dziecka, zabezpieczający materac w razie ulania. To właśnie te wszystkie zalety sprawiają, że opiekunowie zadają sobie pytanie, jakie pieluszki – tetrowe czy flanelowe wybrać. Jednak jak każdy produkt tak i ten ma także swoje wady. Główną wadą tych pieluszek jest czas ich schnięcia. Niestety materiał flanelowy po użyciu musi długo schnąć, a jak wiadomo, przy niemowlaku pieluszki zawsze muszą być pod ręką. Dodatkowo niektórych może zniechęcać wyższa cena niż w przypadku tetry. Zakup dużej ilości pieluszek flanelowych może okazać się bardzo kosztowny.

Czym się charakteryzują pieluszki tetrowe?

Pieluszki tetrowe są produktem znanym od pokoleń. Jednak po dziś dzień mają swoich zwolenników i nieodmiennie cieszą się dużą popularnością. Tetra w odróżnieniu od flaneli jest bardziej szorstka w dotyku. Za to rekompensuje to swoją wielozadaniowością i szybkością schnięcia. Z powodzeniem można ją stosować jako ściereczkę lub zabezpieczenie ubrania podczas karmienia. Można ją również założyć na ramię podczas odbijania malca, by uchronić siebie przed ulanie. Co więcej, pieluszki tetrowe kosztują jedynie parę złotych, dzięki czemu można ich kupić dużo i traktować jako produkt niemal do wszystkiego. Duża chłonność i szybkie wysychanie pozwala również na prędkie wykorzystanie jej ponownie. Dlatego zastanawiając się nad tym, czy wybrać pieluchy flanelowe, czy tetrowe warto wziąć pod uwagę uniwersalność tych drugich.

Jakie pieluszki tetrowe czy flanelowe a może oba produkty?

Jak można zauważyć, zarówno pieluszki flanelowe, jak i tetrowe mają wiele zastosowań i przydają się przy niemowlęciu. Z tego też powodu, mamy często decydują się na jedne i drugie, włączając dwie pozycje do listy wyprawkowej. Można je stosować naprzemiennie. Pieluszki flanelowe sprawdzą się jako miękkie okrycie na spacerze, a nawet jako gryzak. Co więcej, można je stosować do wycierania skóry maluszka bez powodowania podrażnień, dlatego zawsze warto mieć jedną pod ręką. Jednak młode mamy nie powinny się również rozstawać z pieluszkami tetrowymi, które można używać jako podręczną ściereczkę dla maluszka. Ze względu na niską cenę można zakupić wiele sztuk, co przy niemowlaku jest niezwykle praktyczne. Warto również pamiętać, aby pieluszki kupować w dobrych sklepach dziecięcych takich jak https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/higiena-i-pielegnacja/pieluszki/pieluszki-tetrowe, aby mieć pewność co do ich bezpieczeństwa i jakości. W końcu tego typu produkty mają styczność z delikatną skórą niemowlęcia. W dodatku są bardzo często prane, dlatego powinny być dość wytrzymałe.

Ile pieluszek potrzeba przy niemowlęciu?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, nie może w niej zabraknąć pieluszek. Jednak skąd wiedzieć, jaka ilość będzie potrzebna? Na samym początku wystarczy parę sztuk. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że tych tetrowych zazwyczaj schodzi więcej przy niemowlęciu. Dlatego na początku warto zakupić około 10 sztuk pieluszek tetrowych i z 3-4 sztuki pieluszek flanelowych.