pieniądze

Jednym z największych problemów przedsiębiorców są nieopłacone faktury. Szacuje się, że aż 9 na 10 firm musiało sobie radzić z opóźnieniami płatności — skala jest więc ogromna. Krajowy Rejestr Długów regularnie bada aktualną sytuację związaną z regulowaniem płatności. Najnowsze raporty wskazują,  że aż 44% firm ma problemy z terminową zapłatą za swoje faktury, ponieważ sami nie otrzymują zapłaty w terminie za usługi, które świadczą. Jak odzyskać pieniądze od dłużnika, by samemu regulować faktury na czas? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak skutecznie odzyskać pieniądze od dłużnika? Sposoby windykacji należności

Jest kilka sposobów odzyskiwania długów.  Można działać zarówno samodzielnie, jak i korzystając z fachowej pomocy, co będzie oczywiście łatwiejszym zadaniem i kosztującym nas mniej nerwów. Warto zajrzeć w tym celu na stronę https://henrykosiejewicz.pl/, by poradzić się doświadczonej osoby. 

A co jeśli chcemy działać samodzielnie przez brak funduszy? Najczęściej zaczynamy oczywiście od rozmowy z osobą, która nie oddaje nam pieniędzy. Na początku każdy z nas chce bowiem załatwić sprawę polubownie. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, możemy sami wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeśli nie chcemy wystosowywać od razu pisma tego typu ze względu na obawy o zepsucie relacji, możemy negocjować z dłużnikiem. Negocjacje zakończone sukcesem najlepiej podsumować podpisaniem ugody, która ma nas zabezpieczać. Dopiero jeśli wszystkie te sposoby zawiodą, możemy udać się do sądu, albo nawet e-sądu. Sposobów na windykowanie należności jest mnóstwo i warto zapoznać się ze wszystkimi — być może przydadzą się w przyszłości.

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika przy pomocy specjalistów?

Profesjonaliści w odzyskiwaniu długów oferują szeroki zakres działań wspierających w odzyskiwaniu pieniędzy od dłużników. Mogą oni kompleksowo zająć się całym procesem związanym z regulowaniem należności. Ich działania zazwyczaj można podzielić na windykację miękką, sądową i komorniczą. Warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu w każdej metodzie odzyskiwania niezapłaconych należności. Co więcej, za każdym razem takie działania oraz ich zakres jest ustalany z klientem. 

Jak odzyskać swoje pieniądze od dłużnika — windykacja miękka

Działania w zakresie windykacji miękkiej to po prostu wszelkie metody opierające się na polubownym i pozasądowym odzyskiwaniu zaległych należności. W kancelarii https://henrykosiejewicz.pl/ możemy liczyć na pomoc profesjonalisty, który w imieniu Klienta przeprowadzi negocjacje z dłużnikami. Te negocjacje często okazują się skuteczne i mogą skończyć się podpisaniem ugody i opłaceniem zaległej faktury. Jeśli te negocjacje nie zadziałają, pozostaje wiele innych metod, które mogą przynieść pozytywne rezultaty.

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika? Windykacja sądowa

Windykacja sądowa to kolejny etap, jeśli nie uda się załatwić sprawy polubownie i odzyskać długu. Przed procesem kancelaria stara się uzyskać od dłużnika uznanie należności. Dzięki temu uzyskanie nakazu spłaty jest znacznie przyspieszone. Z kolei,  jeśli nie uda się uzyskać potwierdzenia długu ze strony dłużnika, wybiera się najszybszy tryb uzyskania orzeczenia sądu. Podczas trwania takiego postępowania chodzi o to, by zabezpieczyć spłatę należności. Pod warunkiem że zachodzą uzasadnione ku temu przesłanki.

W większości przypadków odbywa się to poprzez formę uproszczonego postępowania upominawczego. Jednak nie jest to jedyna metoda na odzyskanie długu od dłużnika. Warto wspomnieć, że za sprawą współpracy z najlepszymi specjalistami, kancelaria może korzystać też z windykacji międzynarodowej w niektórych europejskich krajach.

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika przy pomocy windykacji komorniczej?

W dobrych kancelariach pracują nie tylko specjaliści, którzy wiedzą, jak odzyskać dług. Korzysta się też z pomocy fachowców wspierających przy dokonywaniu konkretnych czynności. Dzięki współpracy z doświadczonymi komornikami sądowymi, można sprawnie i skutecznie odzyskać zaległe pieniądze.