Coraz częściej wybieramy się na weekendowe wypady do innych miast Polski. Zdecydowanie dobrym pomysłem na tak zwany city break będzie Poznań, który turystom oferuje bardzo wiele ciekawych atrakcji i możliwości spędzenia czasu wolnego. Stolica wielkopolski z dnia na dzień rozrasta się jeszcze bardziej i z pewnością każdy przywiezie stąd wiele ciekawych wspomnień.
Stary Rynek
Poznańska starówka jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w Polsce. Nic dziwnego! Piękne, stare kamieniczki, kolorowe okiennice i atmosfera, która unosi się w powietrzu sprawiają, że można poczuć się tutaj naprawdę niesamowicie. Klimat starego miasta udziela się nie tylko turystom, ale również mieszkańcom Poznania. Kawiarniane ogródki są pełne ludzi, którzy z radością spędzają tutaj czas i spotykają się w gronie rodziny i przyjaciół.
Termy Maltańskie
To miejsce z którego słynie miasto. Położony nad jeziorem Malta kompleks basenowy i aquapark ściąga tutaj turystów ze wszystkich okolic. Niesamowite atrakcje parku wodnego, które można znaleźć w Poznaniu zachęcają turystów do korzystania z nich. Sauny, jacuzzi i baseny sportowe to najlepszy sprzęt jaki można znaleźć w Poznaniu. Doskonale można bawić się tutaj również całymi rodzinami. Na zewnątrz znajdują się zjeżdżalnie wodne, które dostarczą rozrywki zwłaszcza najmłodszym.
Muzea
Mówi się, że wielkopolska to stolica muzeów. Znajduje się ich tutaj bardzo wiele, a niektórych nie spotkamy nigdzie na świecie. Prócz Muzeum Narodowego w którym możemy podziwiać niesamowite dzieła znanych malarzy z całego świata, warto odwiedzić chociażby Muzeum Rogali. Słynne rogale Marcińskie wszystkim bezsprzecznie kojarzą się tylko z Poznaniem. Podczas zwiedzania muzeum przedstawiona zostanie cała historia tych niezwykłych wypieków, a także krótki instruktaż i pokaz w jaki sposób takie rogale przygotować samodzielnie. Dobra zabawa gwarantowana. Bardzo ciekawym miejscem jest również Muzeum Archeologiczne w którym znajdziemy wiele ciekawych eksponatów z innych epok.
Galerie handlowe
Oczywiście najpopularniejszą galerią w Poznaniu jest Stary Browar. Centrum Kultury i Sztuki, którego do niedawna właścicielką była sama Grażyna Kulczyk, to ulubione miejsce na mapie poznaniaków oraz wszystkich turystów. Galeria wielokrotnie zajmowała czołowe miejsca na listach najpiękniejszych tego typu miejsc w Europie. Odbywają się tutaj również liczne wydarzenia kulturalne. Wśród innych popularnych galerii w Poznaniu znajdują się również Galeria Malta – usytuowana nad samym jeziorem Malta, Poznań City Center, Poznań Plaza oraz King Cross Marcelin. Mówi się, że Poznań to miasto w którym galerii buduje się najwięcej. W najbliższym czasie w samym centrum zostanie otwarta najnowsza galeria o wdzięcznej nazwie Posnania.
Sport
Jeden z najlepszych klubów sportowych w Polsce pochodzi właśnie z tego miasta. Słynny Lech Poznań w którym grał niegdyś sam Robert Lewandowski, trenuje właśnie w stolicy wielkopolski. Można więc wybrać się na mecz, zwłaszcza jeśli danego dnia grają z drużyną przeciwną pokroju Legii Warszawy lub Wisły Kraków. Emocje gwarantowane i każdy fan piłki nożnej nie zapomni tego meczu do końca życia. Kibice Lecha pokażą turystom jak bawi się Kolejorz. Jeśli jesteście wielkimi kibicami Lecha, warto odwiedzić również sam Browar Lecha w którym zobaczycie jak przyrządzane jest piwo oraz posłuchacie nieco o historii piwa, które wywodzi się właśnie z wielkopolski. Na koniec będzie również okazja do skosztowania piwa prosto z tamtejszych zasobów. Wówczas będziecie mogli powiedzieć znajomym, że piliście prawdziwego Lecha.