Poznań to miasto w którym doskonale mogą bawić się zarówno dorośli jak i dzieci, bez względu na wiek. Współczesne, bardzo rozwinięte miasto, stawia na szeroka rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych. Przyjeżdżając tutaj z dzieckiem, nie można się nudzić. Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście swojej wycieczki, koniecznie zerknijcie dalej i zanotujcie co warto odwiedzić w stolicy wielkopolski razem z dzieckiem. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wasza pociecha będzie zachwycona miejscami do których ją zabierzecie. Po powrocie do domu będzie spała jak suseł, pełna wrażeń po całym dniu.
Nowe Zoo
To największa atrakcja Poznania. Do Zoo można dostać się drogą tradycyjną, a więc dojechać samochodem, jednak istnieje dużo ciekawsze rozwiązanie. Do Zoo można dojechać specjalną kolejką wąskotorową, która znajduje się nad brzegiem jeziora Malta. To ogromna atrakcja dla najmłodszych, ponieważ kolejka jest kolorowa i przypomina prawdziwą ciuchcię. Nowe Zoo poznańskie to ogromne terytorium, które wygląda niczym prawdziwy, wielki ogród. Po uliczkach krzątają się ptaki, kozy i kury, a w klatkach można podziwiać zwierzęta. Największe atrakcje to przede wszystkim słoniarnia i niedźwiedziarnia. Jedyne takie w Polsce, robią ogromne wrażenie na wszystkich zwiedzających. Po Zoo jeździ także kolejka, która podwozi zwiedzających do najbardziej oddalonych punktów w Zoo. Dzieci mogą pogłaskać osiołki i kózki, a także oswoić się z obecnością zwierząt. Niesamowite łono przyrody sprzyja również rodzinnym piknikom. Wypad do Zoo bez problemu może być całodzienny, a każdy wróci zadowolony i uśmiechnięty.
Termy maltańskie
Kompleks basenów, który znajduje się tuż obok jeziora Malta to również duża atrakcja dla zwiedzających i ich pociech. Na zewnątrz można latem skorzystać z aquaparku i niesamowitych zjeżdżalni, które stanowią największą atrakcję dla dzieci. Rodzice w tym czasie mogą wypoczywać w jacuzzi lub saunie, a także pływać w sportowych basenach. W zewnętrznej części kompleksu znajdują się również leżaki, dlatego spokojnie można oddać się również kąpielom słonecznym.
Koziołki poznańskie
Każdy w Polsce wie, że Poznań to miasto związane z koziołkami. Słynne zwierzątka bodą się każdego dnia o 12:00 w południe na wieży Ratusza, przykuwając spojrzenia wszystkich obecnych na Starym Rynku osób. Legenda mówi, że koziołków podczas roku akademickiego nie powinni widzieć studenci, ponieważ może im to przynieść pecha podczas sesji egzaminacyjnej, dlatego w górę patrzą zazwyczaj osoby, które edukację mają już za sobą.
Palmiarnia
To niesamowite miejsce, które może być dla dziecka jak i dla rodziców niezwykle ciekawe i edukujące. W palmiarni klimat utrzymany jest niema; w ten sam sposób co w egzotycznych krajach, a wokół znajdują się egzotyczne rośliny, a nawet ptaki i motyle, które w takich warunkach funkcjonują. Stworzony tam mikroklimat pozwala im na dalszy wzrost i rozwój, a mieszkańcy Poznania mają szansę na obserwację zupełnie nowych, niewystępujących na co dzień w Polsce gatunków fauny i flory z najdalszych zakątków całego świata.