Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

o wszystkim

Poznańskie atrakcje

Poznań to stolica Wielkopolski; jest to miasto w którym bogata historia (tu przecież rodziła się polska państwowość) przeplata się w nowoczesnością i technologią. Przyciąga nie tylko inwestorów, ale też, ze względu na liczne poznańskie atrakcje, również rzesze turystów. Co więc warto zobaczyć?

Poznańskie atrakcje to w dużej mierze niezwykle zabytki architektoniczne. Przeplata się tu wiele stylów- poprzez pałace w stylu renesansowym, barokowe kościoły i bazyliki, aż po budowle klasycystyczne i nowoczesne biurowce. Jednym z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych budynków jest renesansowy Ratusz. Szczególną sławą cieszą się dwa mechaniczne koziołki, które codziennie, równo w południe, rozpoczynają swą walkę, trykając się rogami.

Planując wycieczkę przez poznańskie atrakcje nie wolno zapomnieć o najstarszej części miasta, zwanej Ostrowem Tumskim. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na Bazylikę archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to bowiem najstarsza katedra w Polsce i jedna z najstarszych chrześcijańskich świątyń w naszym kraju. Jej początki sięgają dziesiątego wieku, choć obecny kształt został jej nadany w wieku osiemnastym, po przebudowie fasady w stylu klasycystycznym.

Osób szukających aktywnego, a jednocześnie rodzinnego wypoczynku, poznańskie atrakcje również nie zawiodą. Świetnym miejscem na piknik i relaks może być kompleks sportowo rekreacyjny nad jeziorem, popularnie określany mianem Malta. Znajdziemy tu nie tylko nowoczesny tor wioślarski o długości dwóch kilometrów, ale również cała masę innych atrakcji. Dostępny jest tu nie tylko całoroczny tor narciarski, czy saneczkarski, ale też pole do minigolfa, kolorowe place zabaw i kolejka dla dzieci. Cały akwen otoczony jest deptakiem, znajduje się tu też trasa rowerowa. Jakby tego było mało- w pobliżu mieści się Wielkopolski Ogród Zoologiczny- niezwykła gratka dla maluchów!

Z dziećmi można też udać się na Blubry 6D. Jest to interaktywna podróż w czasie, podczas której zapoznamy się z historią Poznania i jego legendami. Dzięki użyciu trójwymiarowych okularów i efektów specjalnych- laserów, czy generatora mgły, powstała przygoda, przy której potrafią zblednąć pozostałe poznańskie atrakcje.

Warto też odwiedzić Park Cytadela. Jest to rozległy park, położony na północ od starego miasta; powstał on w miejscu dziewiętnastowiecznej cytadeli. Ze względu na taką przeszłość- zorganizowano tu Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Pośród poszczególnych fortów znaleźć możemy tez szereg pomników i tablic pamiątkowych. Jednak nie zapominajmy, że miejsce to spełnia przede wszystkim funkcje parku- można więc tu spokojnie się zrelaksować, odpocząć, czy też wykorzystać ścieżki rowerowe.

Jeśli lubimy spora dawkę ruchu, adrenaliny i wojennych doświadczeń, to poznańskie atrakcje z tej kategorii nas nie zawiodą. Przede wszystkim warto wziąć udział w partii paintballa odbywającej się w klimatycznych ruinach fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Możemy tez udać się na laserową wersję tej rozrywki, czyli LaserTag.

Jak widać poznańskie atrakcje dostarczą ciekawej rozrywki każdemu- zarówno dzieciom, jak i dorosłym, zarówno amatorom zwiedzania, jak i aktywnego wypoczynku.