Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

odkurzacz
Bez kategorii

Odkurzacz automatyczny – który najlepszy?

Roboty sprzątające cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Znacznie ułatwiają prace porządkowe i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Ponadto pomagają utrzymać porządek bez wkładu fizycznego użytkownika. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór odkurzaczy automatycznych. Jak wybrać najlepszy z nich? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Odkurzacz automatyczny – jak wybrać najlepszy?

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe modele odkurzaczy automatycznych. Sprzęty te wzbogacane są o coraz to bardziej zaawansowane funkcje, umożliwiające jeszcze szybsze i dokładniejsze sprzątanie przestrzeni. Jak zatem pośród tak wielu urządzeń znaleźć to najlepsze? Otóż podczas wyboru odkurzacza automatycznego, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na siłę ssącą poszczególnych sprzętów. Wyrażana jest ona w Paskalach. Najlepsze urządzenia mają siłę równą lub większą niż 2500 Pa. Taka wartość gwarantuje intensywny ciąg powietrza i sprawia, że odkurzacz jest w stanie zebrać okruchy, sierść, włosy i nieco większe zanieczyszczenia.

Wybierając odkurzacz automatyczny, należy zwrócić uwagę również na rodzaje szczotki. Wyróżnia się modele ze szczotkami z włosiem oraz bez niego. Pierwsze z nich dobrze radzą sobie z wydobywaniem zanieczyszczeń z dywanu, lecz ich czyszczenie bywa bardzo uciążliwe. Odkurzacze automatyczne ze szczotkami bez włosa najlepiej radzą sobie na powierzchniach pozbawionych wykładziny. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż nie zbierają się na nich trudne do usunięcia włosy i sierść.

Szukając najlepszego odkurzacz automatycznego sprawdź także, czy posiada on aplikację mobilną. To właśnie dzięki niej będziesz mógł wyznaczyć strefy odkurzania, miejsca zakazane i zapisać stworzone mapy. Zanim jednak kupisz konkretny model, zwróć uwagę, jakie funkcje oferuje dana aplikacja. Najlepiej poczytaj o niej opinie i dowiedz się, czy spełnia swoje funkcje, jak należy.

Wybierając odkurzacz automatyczny, sprawdź również, jakie czujniki posiadają dane urządzenia. Najlepiej sięgnąć po robot wyposażony w czujnik antykolizyjny, dbający o to, aby sprzęt nie obijał się o meble i inne przedmioty znajdujące się we wnętrzu. Ponadto dobrze, aby urządzenie posiadało czujnik kurzu oraz dywanu.

Odkurzacz automatyczny – jaki model wybrać?

Wybór najlepszego odkurzacz automatycznego to niełatwe wyzwanie. Dużo świetnych recenzji posiadają iRoboty Roomba, które współpracują z robotami gruntownie mopującymi iRobot Braava jet m6. Opinie o tych urządzeniach są bardzo pozytywne. Dbają one o porządek w przestrzeni i znacznie ułatwiają sprzątanie. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo czasu i zadbasz o idealną czystość w swoim domu czy mieszkaniu. Urządzenia te rewelacyjnie sprawdzają się wśród osób, które nie mają bardzo dużą przestrzeń do sprzątania, a także wśród posiadaczy zwierząt domowych i alergików. Usuwają one nawet bardzo drobne zanieczyszczenia, są bardzo skuteczne i łatwe w obsłudze. Można nimi w prosty sposób sterować za pomocą aplikacji mobilnych.