Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

o wszystkim

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Poznaniu

W Poznaniu nie da się nudzić, zwłaszcza przyjeżdżając tutaj z dziećmi. Zarówno w okresie wakacji jak i poza sezonem, miasto oferuje szereg atrakcji dla rodziców i ich pociech, które z radością z nich korzystają.
Poznańskie Nowe Zoo
Z okolic jeziora Maltańskiego do Nowego Zoo gości zabiera specjalna kolejka wąskotorowa. Dzieciaki jak i dorośli są zachwyceni podróżą, której trasa przebiega tuż nad samym jeziorem. Podróż trwa około 20 minut, po czym możemy wysiąść i wejść do Zoo, które wygląda niczym ogromny ogród. Mnóstwo zieleni, ogromna przestrzeń i wyłaniające się co jakiś czas zwierzęta w klatkach (lub też biegające wolno). To doskonałe miejsce na całodniową wycieczkę. Zoo jest ogromne, dlatego aby obejrzeć wszystko, warto wygospodarować sobie nieco więcej czasu. Na trawie można rozłożyć koc i zjeść lunch, w który warto się jednak wcześniej zaopatrzyć.
Stare Zoo
Obecnie zostało przekształcone w ogród botaniczny w którym przebywają małe zwierzęta i ptaki. Jest dostępne dla wszystkich odwiedzających za darmo. Wiele osób przychodzi tutaj na codzienne spacer, zwłaszcza z dziećmi, które doskonale bawią się obserwując zachowania zwierząt tutaj przebywających.
Palmiarnia
To jedno z niewielu takich miejsc w Polsce, gdzie można na własne oczy zobaczyć egzotyczne gatunki roślin, a także egzotyczne ptaki.  Temperatura wewnątrz jest zdecydowanie wyższa niż w polskich warunkach. Dla dzieci to wyjątkowa okazja by poznać jak odmienna jest natura w innych krajach i na innych kontynentach. Nauka przez obserwację to jedna z najlepszych form przyswajania wiedzy.
Termy maltańskie
To największy kompleks basenowy w Poznaniu połączony z Aquaparkiem. W okresie letnim obejmuje również tereny na zewnątrz. Doskonały dla rodzin z dziećmi. Można spędzić aktywnie czas, a przy tym chwilę odpocząć na leżakach. Kompleks wyposażony jest w wiele zjeżdżalni, masaże wodne, a także specjalne baseny dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pływać. Jest to obowiązkowy punkt na mapie Poznania każdego zwiedzającego jak i mieszkańców, którzy przyjeżdżają tutaj bardzo często.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ