Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

o wszystkim

Gdzie w Poznaniu warto wybrać się na zakupy?

Zarówno mieszkający w Poznaniu jak i ci, którzy tutaj przyjeżdżają wiedzą, że miasto to słynie z dużej liczby centrów handlowych. Dzięki temu do wyboru konsumentów jest także bardzo wiele sklepów różnych marek i nie ma możliwości by nie znaleźć części garderoby, której koniecznie poszukujemy.
Centrum Kultury i Sztuki Stary Browar
To najpopularniejsza galeria w Poznaniu, a także jedna z niewielu tak ekskluzywnych w Polsce. Wielokrotnie znajdowała się na listach najlepszych galerii handlowych w Europie. Stworzona od zera przez Grażynę Kulczyk, została wykreowana na centrum sztuki, biznesu i kultury. Prócz sklepów drogich marek, mają tutaj miejsca również bardzo ciekawe wydarzenia kulturalne, związane ze sztuką, modą i współczesnym biznesem. Jeśli chodzi o konsumentów, z pewnością to centrum zaspokoi wymagania większości osób, które liczą na drogie i wyrafinowane sklepy, takie jak Van Graf, Michael Kors, COS czy marki polskich projektantów mody. Swoje butiki mają tutaj chociażby BohoBocco i Lidia Kalita. Pośród nich znajdują się jednak również sieciówki takie jak ZARA, H&M czy Bershka.
Galeria Malta
Znajdująca się nad jeziorem Maltańskim galeria jest drugą co do popularności w całym mieście. Powstała wraz z całym kompleksem, który znajduje się nad jeziorem. W galerii znajdują się sklepy takie jak H&M, T. K. Max, Intimissimi, Tiger, a także Multikino, Jatomi Fitness, Piotr i Paweł. Galeria ma dwa piętra i jest jedną z większych w całym Poznaniu. Mieszkańcy bardzo chwalą sobie prosty rozkład korytarzy i brak zawiłości, dzięki czemu wszystko można szybko znaleźć. Dzięki temu, że galeria znajduje się nad samym jeziorem, duży ruch odnotowywany jest tutaj zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Organizowane są wówczas ciekawe atrakcje, warsztaty, zawody sportowe i spotkania dla hobbystów.
Galeria Plaza
To najstarsza galeria w Poznaniu, usytuowana nieco na obrzeżach miasta. Mimo to wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a sklepów w niej przybywa. To jedyne miejsce w Poznaniu w którym znajduje się między innymi sklep New Look. To jedna z najspokojniejszych galerii w mieście, gdzie nigdy nie trafimy na tłum ludzi. Być może właśnie dlatego wiele osób na sobotnie zakupy wybiera właśnie Plazę, a nie położone blisko centrum galerie hadndlowe.
Poznań City Center
Najnowsza galeria, która jest bezpośrednio połączona z Dworcem Głównym w Poznaniu. Jest to także jedna z większych galerii w mieście. Znajdujące się tutaj sklepy to także popularne sieciówki typu H&M, T.K. Max, Reserved, Calzedonia, CARRY, Mango czy Empik. Nie brakuje osobnego piętra na którym można zjeść pyszny obiad. Do wyboru jest szereg restauracji i barów typu fast food. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Bliskość dworca sprawia, że przez galerię wciąż przewija się bardzo dużo osób. Ruch widoczny jest nawet w godzinach wczesno porannych i wieczornych, kiedy galeria ma zostać już zamknięta.
Galeria Posnania
To galeria która w najbliższym czasie zostanie otwarta i będzie to największe centrum handlowe w mieście; drugie co do wielkości w Polsce. Prócz popularnych sklepów znajdzie się tutaj specjalna alejka ze sklepami luksusowymi bardzo znanych marek. Ponadto ma pojawić się także basen, siłownia oraz kino. Galeria Posnania będzie bardzo dużą konkurencją dla Galerii Malta, ponieważ znajdują się one w bardzo bliskim sąsiedztwie. Mówi się o przekształceniu Malty w hotel, budynek biurowy lub wielopoziomowy parking, jednak są to tylko domysły. Żadnych konkretnych decyzji jeszcze nie poznaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ