Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

pościel
Bez kategorii

Z jakiego materiału pościel wybrać?

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i wyciszamy się po całym dniu. Warto więc zadbać o to, aby pomieszczenie to było ciepłe i przytulne. Jedną z ważniejszych roli będzie odgrywała w nim pościel, pod którą śpimy. Kto z nas nie lubi otulić się ciepłą kołderką po ciężkim dniu? Dlatego tak ważne jest, w co ta nasza kołderka będzie ubrana. I tu pojawia się pytanie: z jakiego materiału pościel wybrać, aby pasowała do naszej sypialni nie tylko pod względem estetycznym, ale też, aby umilała nam czas odpoczynku?

Rodzaje pościeli

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego z nas idealna pościel wykonana będzie z innego materiału. Jeden woli bawełnę, drugi jedwab, a ktoś inny postawi na mieszankę materiałów. Warto jednak zaznaczyć, że najlepszą pościelą jest ta wykonana z naturalnych materiałów. Możemy wyróżnić jej cztery główne rodzaje:

  • bawełna
  • wełna
  • jedwab
  • len

Często są one wzbogacone syntetycznymi domieszkami, żeby obniżyć koszty produkcji. Absolutnie nie ma nic złego w wyborze pościeli ze sztucznego materiału, jednak warto przy tym pamiętać, że nie przepuszcza ona powietrza i może doprowadzić, np. do wysypki.

Pościel bawełniana

Jest to najpopularniejszy materiał pościeli i najczęściej wybierany przez konsumentów. Bawełna jest bardzo miła w dotyku, dzięki czemu z przyjemnością się nią otulamy. Jest ona również najlepszym wyborem dla dzieci. Materiał ten świetnie odprowadza wilgoć i pozwala oddychać naszej skórze. Jest bardzo przystępna cenowo, przy czym nie traci na jakości. Dużym plusem jest też brak szczególnych wymagań dotyczących prania. Z kolei minusem może być duża podatność na gniecenie się, co wymaga dokładnego prasowania. 

Pościel wełniana

Jest to świetna pościel dla alergików, materiał ten nie przyciąga kurzu, więc nie musimy martwić się o pyłki czy roztocza. Wełna sprawdzi się zarówno zimą, ogrzewając nasze ciało, jak i latem, zapobiegając poceniu się dzięki idealnemu odprowadzaniu wilgoci. Wełniana pościel to dość spora inwestycja, ale przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży nam przez długie lata. Dodatkowo wełna ma korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Pościel jedwabna

Ta pościel sprawdzi się idealnie w upalne noce. Jest to delikatny, śliski materiał, który będzie dawał nam przyjemny chłodek. Jedwab nie powoduje podrażnień, więc świetnie sprawdzi się u osób z wrażliwą skórą. Polecany jest również alergikom, ponieważ, tak samo jak wełna, nie przyciąga kurzu. Jedwab jest towarem luksusowym, który wprowadzi do wnętrza trochę elegancji. Przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży nam nawet kilkanaście lat.

Pościel lniana

Len to materiał antystatyczny i antyalergiczny. Taka pościel polecana jest właśnie alergikom jak i osobom z wrażliwą skórą. Jest odporny na zabrudzenia i wyjątkowo trwały. Sprawdzi się tak samo dobrze zimą, jak i latem, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Na pewno nie jest to materiał dla osób lubiących estetykę, len szybko się gniecie i traci ładny wygląd. Jest to materiał całkowicie biodegradowalny. Wpływa korzystnie na układ immunologiczny.

Z jakiego materiału pościel jest najlepsza?

Na to pytanie musi odpowiedzieć każdy indywidualnie. Każdy z nas ma inne preferencje, inne wymagania, niektórych ogranicza też budżet. Najbardziej uniwersalnym materiałem jest bawełna. Jest przystępna cenowo, naturalna i spełnia wiele pożądanych funkcji. Dzięki jej różnym rodzajom i domieszkom innych materiałów wszyscy jesteśmy w stanie wybrać coś dla siebie. Na rynku znajdziemy takie rodzaje pościeli bawełnianej jak:

-pościel z flaneli 

-pościel satynowa

-pościel z kory

-pościel z adamaszku 

-pościel z perkala

-pościel z bawełny egipskiej 

Jak widać, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Z jakiego materiału kupić pościel? Dużo będzie zależało od stanu zdrowia naszego i naszej skóry. Inaczej też będziemy wybierać pościel dla dorosłego i dla dziecka. Niektórzy z nas postawią na jakość, dla innych ważniejsza będzie przystępna cena. Najważniejsze jest to, żeby pościel, którą wybierzemy, spełniała nasze wymagania i żebyśmy mogli z przyjemnością otulać się nią każdego wieczoru.

Najlepszej jakości pościele można znaleźć na stronie https://posciel.biz/tac.