Nie bez powodu mówi się, że Poznań to miasto doznać. Tych kulturalnych oczywiście. Przez cały rok w Poznaniu organizowane są liczne festiwale i eventy kulturalne, na które zjeżdżają się ludzie z całej Polski i nie tylko. Stolica wielkopolski to miasto bardzo otwarte na nowe kultury i bardzo chętnie prezentujące je swoim mieszkańcom. Tutaj nie można się nudzić. Każdego miesiąca każdy znajdzie coś dla siebie i co roku będzie wracał do tego miejsca ze względu na niesamowite wspomnienia z poprzednich lat.
Malta Festival
Niewiele osób wie, że to Międzynarodowy Festiwal Teatralny i jest on uznawany za jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w całej Europie Środkowo-Wschodniej. To ogromne wyróżnienie dla samego miasta Poznań, które od 1991 roku co roku jest jego organizatorem. Przedstawienia, które się wówczas odbywają dotyczą tematyki zarówno tanecznej, filmowej, muzycznej jak i operowej. Termin festiwalu jest ruchomy, jednak przypada on zawsze w okresie między czerwcem a lipcem. Wówczas pogoda dopisuje, a z wydarzeniem związanych jest wiele mniejszych eventów, jak np. kina letnie i spektakle pod gołym niebem.
Nazwa festiwalu pochodzi oczywiście od słynnego, sztucznego jeziora Malta, które znajduje się w Poznaniu. To właśnie tam odbywa się większość plenerowych imprez związanych z Malta Festival.
Do Poznania zjeżdża się mnóstwo plenerowych teatrów, a także wszelkich grup, które eksperymentalnie przedstawiają wybrane wcześniej przez siebie sztuki teatralne. Dyrektorem całego przedsięwzięcia jest Michał Merczyński.
Dancing Poznań
Jeśli marzycie o tym, aby wystąpić na prawdziwym, tanecznym festiwalu, macie okazję zrobić to co roku w Poznaniu. Dancing Poznań to przedsięwzięcia dl wszystkich tych, którzy kochają taniec, ale niekoniecznie są z nim związani zawodowo. To szansa dla nich, aby pod okiem najlepszych instruktorów uczyć się i doskonalić techniki tańca który najbardziej im się podoba. Wśród propozycji tanecznych znajdują się hip-hop, Broadway jazz, balet i taniec współczesny, jednak co roku dochodzi jeszcze kilka innych rodzajów, które każdy może wybrać i zaprezentować. Trenerzy przyjeżdżają do Poznania z całego świata. Ostatnia edycja festiwalu przyniosła ich tutaj aż z Angoli, Stanów Zjednoczonych, Kuby i Izraela. Wybierając rodzaj tańca, zgłasza się również poziom zaawansowania uczestnika. Instruktorzy są tutaj po to, aby odpowiedzieć na każde pytanie tancerzy. Służą im radą i pomocą, aby podczas finałowego koncertu jak najlepiej zaprezentowali wybrany przez siebie układ taneczny.