Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

o wszystkim

Sławne osoby pochodzące z Poznania

Poznań to jedno z największych miast w Polsce. Również i tutaj urodziło się wiele osób, które wybiły się wśród innych i dzisiaj są osobami publicznymi, powszechnie znanymi w naszym kraju. Miasto wielokrotnie chwali się ich osiągnięciami podkreślając, że to właśnie stąd wywodzą się ich korzenie.
Krystyna Feldman
Wspaniała aktorka, która niemal do końca swojego życia wcielała się w postać babki Kiepskiej w popularnym serialu „Świat według Kiepskich”. To postać bardzo barwna i charakterystyczna. Największą popularność zyskała dzięki roli malarza Nikifora w filmie Krzysztofa Krauze „Mój Nikifor”. Dzięki niej na 29. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymała pierwszą nagrodę dla najlepszej aktorski pierwszoplanowej. Według legendy, która krążyła wokół Krystyny Feldman, nigdy nie miała w domu lodówki, telewizora ani pralki. Sama zainteresowana potwierdziła jedynie wersję z telewizorem. Zmarła w 2007 roku w Poznaniu i została pochowana w alei zasłużonych na cmentarzu na Miłostowie.
Małgorzata Musierowicz
Słynna polska pisarka, urodziła się w 1945 roku w Poznaniu. Jej najsłynniejsze książki to przede wszystkim „Kłamczucha”,  „Kwiat kalafiora”, „Noelka” czy „Opium w rosole”. Uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale także również przez dorosłych. Jej powieści są pełne humoru i zabawnych anegdot, jednak nie brakuje im morałów i lekcji na przyszłość dla młodego pokolenia.
Mezo – Jacek Mejer
Popularny twórca muzyki hip-hopowej. Ma na swoim koncie wiele popularnych kawałków muzycznych, jednak w środowisku mówi się, że za bardzo lubi komercję. Koledzy z branży krytykowali go chociażby za to, że próbował swoją karierę rozwinąć dalej i zostać dziennikarzem muzycznym, co jednak się nie udało.
Sylwia Grzeszczak
Jeden z piękniejszych głosów polskiej sceny pop. Sylwia podbija listy przebojów swoimi utworami. Ukończyła Akademię Muzyczną i perfekcyjnie gra na fortepianie. Jej płyty są jedynymi z najchętniej sprzedawanych krążków w kraju. Nic dziwnego, ponieważ ma silny, czysty i bardzo charakterystyczny głos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ