Poznań to jednak nie tylko budowle architektoniczne ale też wiele ośrodków rekreacyjnych czy parków, w której można spacerować i spędzać przyjemnie czas.


Malta- jest to jeden z urzekających kompleksów sportowo- rekreacyjny, czyli jest to piękne jezioro z infrastrukturą bogato rozbudowaną wokół brzegów jeziora. Na jeziorze jest też nowoczesny tor regatowy, który jest narodku zbiornika prowadzony. Malta to jednak nie tylko jezioro ale znajduje się tam też nowe zoo.
Warty uwagi jest też Park Cytadela, który powstał w miejscu dawnej Cytadeli, jest to miejsce dla miłośników historii ale też sportu, na przykład rolkiowców, rowerzystów.
Są tam ławki, piękne drzewa, roślinność, kwiaty, które można podziwiać nie tylko w letnie miesiące.
Kolejnymi ciekawymi obiektami w Poznaniu są na przykład muzea- można zobaczyć Muzeum Architektoniczne które są również źródłem ciekawych informacji ale też źródłem rozrywki.
Jeśli chodzi o źródła ciekawych informacji to warte polecenia w Poznaniu jest Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego z Bramą Poznania, która została jednym z siedmiu Nowych Cudów Polski ustanowionych w 2014 roku
Wszystkie te obiekty sprawiają, że co roku Poznań jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Turyści przyjeżdżają podziwiać nie tylko architekturę tego pięknego miasta ale też jego przyrodę. Poznań słynie z miłych ludzi, więc spacery po Satrym Rynku, kiedy to widzimy uśmiechniętych przechodniów mogą nam sprawiać wiele przyjemności. Na wiosnę i latem kwitną piękne kwiaty i Poznań staje się cały zielony. Posiedzieć możemy w małych, klimatycznych kawiarenkach i miło spędzić czas z przyjaciółmi.