makijaż

Codzienna pielęgnacja twarzy, jak i całego ciała jest bardzo ważnym elementem, który na stałe powinien zagościć w naszej codziennej rutynie. Czynniki, takie jak niewyspanie się, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze czy działanie klimatyzacji bądź ogrzewania każdego dnia niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Kompleksowa pielęgnacja z wykorzystaniem dobranych do potrzeb danego typu skóry składników pozwoli zachować dobry i zdrowy wygląd. Jednak warto pamiętać, że takie działania są jedynie powierzchowne i działają jedynie na poziomie warstwy rogowej naskórka. Medycyna estetyczna pozwala na ingerencję w głębsze warstwy, dzięki czemu zapewnia lepsze efekty niż w przypadku samej pielęgnacji przy użyciu kosmetyków.

Jak na wygląd wpływa medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to zabiegi i działania mające na celu w mniej inwazyjny sposób, niż robi to chirurgia estetyczna, poprawić wygląd. Z takich zabiegów korzystają zarówno osoby, chcące zahamować powoli posuwający się proces starzenia się skóry, ale także wszyscy, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami wpływającymi negatywnie na wygląd cery.

Upływ czasu nie jest korzystny dla wyglądu naszej skóry. Wraz z wiekiem traci ona umiejętność wiązania wody, przez co staje się mniej elastyczna. Traci także kwas hialuronowy czy kolagen, przez co na skórze pojawiają się zmarszczki i nieestetyczne bruzdy. Takie oznaki starzenie zwykle pojawiają się już przed 30 rokiem życia. Medycyna estetyczna to przede wszystkim zabiegi wykorzystujące korzystne działanie wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa. Na potraktowanej takimi substancjami części ciała eliminowane są zmarszczki, a skóra staje się widocznie gładsza. Takie działania pozwalają także na modelowanie rysów twarzy czy redukcję widoczności cieni pod oczami. Coraz więcej osób chętnie decyduje się także na zabiegi mezoterapii czy różnego rodzaju peelingi, które pozwalają na pozbycie się cellulitu i rozstępów na ciele oraz skutecznie redukują widoczność przebarwień na twarzy i sprawiają, że staje się ona promienna.

Medycyna estetyczna – dlaczego warto?

Zabiegi medycyny estetycznej są jednym z najbardziej skutecznych działań w walce ze starzeniem się skóry. Wszelkie mankamenty, które mogą powodować dyskomfort czy pozbawiać danej osoby pewności siebie mogą zostać w pełni wyeliminowane. Regularne przeprowadzanie zabiegów medycyny estetycznej pozwala na osiągnięcie niesamowitych efektów i ich utrwalenie. Innowacyjna technologia sprawa, że większość zabiegów jest niemalże bezbolesna, a okres rekonwalescencji nie jest długi, więc pacjent może od razu wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Medycyna estetyczna Jastrzębie-Zdrój

Aby zabiegi medycyny estetycznej przyniosły jak najlepsze i długotrwałe efekty, należy wykonywać je jedynie w sprawdzonych i zaufanych salonach, w których są one przeprowadzane przez profesjonalistów. Jednym z takich miejsc jest klinika medycyny estetycznej w Jastrzębie-Zdroju. Pracujący tam specjaliści dobiorą idealny do stanu Twojej skóry i Twoich oczekiwań zabieg oraz wykonają go z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa przy użyciu specjalistycznych urządzeń i narzędzi. Są to wykwalifikowane osoby, które doskonale wiedzą, jakie stężenie danego preparatu wybrać i ile zabiegów wykonać, aby spełnić wszystkie oczekiwania danego pacjenta.