Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

klimatyzacja
Bez kategorii

Ile kosztuje klimatyzacja?

Co roku w okresie letnim zastanawiasz się nad zamontowaniem klimatyzacji w swoim domu? Zastanawiasz się, jakie niesie to ze sobą koszty oraz jakie zalety ma to rozwiązanie? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a odpowiemy na Twoje pytanie!

Dlaczego warto zamontować w domu klimatyzacje? 

Co roku Polsce w okresie letnim widujemy temperatury powietrza sięgające powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. Niezależenie od tego, w jakim wieku się znajdujemy – z pewnością każdy zgodzi się z tym, że taki stan rzeczy zdecydowanie może być uciążliwy. W jaki sposób można sobie radzić z takimi upałami? Z pewnością można do tego wykorzystać wiele sposobów. Jednym z nich jest na przykład picie dużej ilości wody, co powinno być absolutną podstawą w okresie letnim. Im wyższe są temperatury na dworze, tym łatwiej możemy się odwodnić, co niestety może być nawet tragiczne w skutkach. Kolejnym sposobem na upały może być chłodny prysznic. Z pewnością początki mycia się w zimnej wodzie mogą być dość mocno niekomfortowe, jednak jak się okazuje, mogą mieć one wiele właściwości prozdrowotnych.

W sytuacji, kiedy przy tak ogromnych temperaturach poruszamy się samochodem – ciężko byłoby sobie wyobrazić jazdę bez włączonej klimatyzacji, która pomoże nam się schłodzić. Nieco mniej zdrowym, ale równie skutecznym sposobem na schłodzenie się podczas ogromnie wysokich temperatur – jest jedzenie lodów. W tej sytuacji jest to tak naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wielu z nas podczas wysokich temperatur decyduje się na pozostanie w domu, jednak nie zawsze jest to rozwiązanie. W takiej sytuacji pomocna okaże się klimatyzacja do domu, która staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w Polsce. Jeszcze kilka lat temu było to rozwiązanie luksusowe, na które mogły sobie pozwolić jedynie osoby, które mogły się pochwalić bardzo wysokimi zarobkami. Dziś, klimatyzacja jest w zasięgu ręki tak naprawdę każde z nas. To rozwiązanie, które z pewnością docenimy w okresie letnim.

Największą zaletą klimatyzacji jest oczywiście dopasowanie temperatury wewnątrz pomieszczenia do preferencji naszych oraz innych domowników. Będzie to szczególnie świetne rozwiązanie, kiedy posiadamy dzieci. Bardzo często są one wrażliwe na upały i nie są w stanie zasnąć przy tak wysokich temperaturach. W przypadku klimatyzacji domowej całkowicie pozbędziemy się tego problemu. Co więcej, wiele osób nie wie, ale klimatyzacje można również wykorzystać do ocieplenia swojego pomieszczenia w okresie zimowym. Można powiedzieć, że w takiej sytuacji klimatyzacja działa w bardzo zbliżony sposób jak pompa ciepła. 

Ile kosztuje klimatyzacja do domu?

Zastanawiasz się, ile kosztuje klimatyzacja do domu jednorodzinnego? Finalny koszt urządzenia jest uzależniony od wielu czynników, między innymi od tego, jaką jego moc wybierzemy. Wpływ na to ma oczywiście wielkość naszego mieszkania, a tym samym powierzchni, którą będziemy chcieli schładzać. Tak jak w przypadku każdych urządzeń, tak i tutaj znaczenie będzie miała oczywiście sama marka, gdzie ceny pomiędzy konkretnymi modelami mogą się znacznie różnić. W przypadku klimatyzacjo o mocy 3,5k kW kosztują one najczęściej w okolicach 1500-2000 złotych, a w przypadku gdy zdecydujemy się na modele powyżej 5 kW – cena prawdopodobnie wzrośnie do 2500-3000 złotych. Co więcej, do kosztów samego urządzenia należy doliczyć również kwotę za jego montaż, która również może się różnić w zależności od tego, jaką ofertę posiada dana firma. Co więcej, te koszta mogą zmieniać się na przykład w zależności od województwa, w którym się znajdujemy.

Zastanawiasz się, czy warto? Pamiętajmy, że klimatyzacja nie jest rozwiązaniem jednosezonowej. Urządzenie dobrej jakości może służyć nam wiele następnych lat, dzięki czemu kwota, którą przyjdzie nam za niego zapłacić, zdecydowanie nie robi już takiego negatywnego wrażenia. Nie zwlekaj, klimatyzacja w Tomaszowie Mazowieckim stoi przed Tobą otworem! Zapewnij komfort sobie i innym domownikom już dzisiaj dzięki chłodnym pomieszczeniom w okresie letnim.