Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

penis
Bez kategorii

Higiena miejsc intymnych – jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

Higiena ciała jest jednym z podstawowych elementów mających wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i w niektórych przypadkach – wygląd zewnętrzny i to, w jaki sposób będziemy postrzegani przez innych ludzi. Wielu specjalistów powtarza również, że codzienna kąpiel pomaga w utrzymaniu dobrego zdrowia i zmniejszeniu ryzyka zapadnięcia na popularne choroby wywoływane przez drobnoustroje i bakterie, które osiadają na naszym ciele przez cały dzień. Podkreślają oni również znaczenie higieny intymnej – dla jej prawidłowego funkcjonowania i nie tylko. Jak dbać o czystość miejsc intymnych? Czy warto golić owłosienie w tych okolicach i jeśli tak, to dlaczego? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższym wpisie.

Higiena miejsc intymnych – jak o nią dbać?

Istnieje wiele sposobów na zadbanie o higienę w miejscach intymnych. Podstawową z nich jest oczywiście wspomniana wcześniej – codzienna kąpiel. Podczas niej można dodatkowo wykorzystać specjalne specyfiki opracowane specjalnie z myślą o higienie intymnej – różnego rodzaju płyny czy żele do mycia o odpowiednim składzie i pH, które potrafią skutecznie neutralizować bakterie i drobnoustroje, które rozwijają się w tych częściach ciała.

Istnieje jeszcze kwestia owłosienia miejsc intymnych, zwanego także owłosieniem łonowym. Wiele osób uważa włosy w tych przestrzeniach za przejaw braku higieny i decyduje się na zabiegi, które umożliwią pozbycie się niechcianych włosów. Aby skutecznie usunąć owłosienie z miejsc intymnych, można wybrać jedną z dostępnych metod dających różne rezultaty. Wśród nich można wymienić m.in. depilację woskiem lub cukrem, które wykonywane są w podobny sposób. Są to dosyć bolesne rozwiązania, jednak dzięki nim uzyskuje się perfekcyjnie gładką skórę w okolicach intymnych na długi czas. Znacznie mniej “inwazyjną” metodą, którą każdy może wykonać samodzielnie w domu, jest powszechnie znane golenie za pomocą maszynki lub depilatora. W jaki sposób należy to robić, aby uniknąć podrażnień czy zacięć?

Jak golić okolice intymne?

Przede wszystkim – delikatnie i spokojnie. Wielu mężczyzn zadając pytanie o to, jak golić penisa zdaje sobie sprawę z tego, że skóra w tym miejscu wymaga odpowiedniej pielęgnacji i jest delikatniejsza od tej na twarzy. O uszkodzenie tkanek nie jest trudno i jest ono często bardziej bolesne niż w przypadku golenia brody. Podobnie sytuacja ma się w przypadku kobiet – u nich również okolice intymne są niezwykle podatne na podrażnienia i skaleczenia, dlatego podczas depilacji należy zachować ostrożność. Warto przed rozpoczęciem golenia nieco zwilżyć owłosienie i skórę w okolicy – maszynka będzie wtedy gładko ślizgać się po skórze, ścinając wyłącznie włosy.

Czy depilacja miejsc intymnych jest konieczna?

Nie, depilacja miejsc intymnych nie jest konieczna. Co więcej – włosy w tym miejscu mają konkretne zastosowanie, a mianowicie mają chronić narządy płciowe przed patogenami czy grzybami wywołującymi rozmaite infekcje. Pozbycie się ich usuwa więc pewną barierę ochronną naszego organizmu. Mimo ryzyka dla wielu osób owłosienie jest niepraktyczne i wygląda nieestetycznie, dlatego bardzo popularne jest golenie go.