Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

beton
Bez kategorii

Czy szlifowanie starego betonu się opłaca?

Zdarza się, że betonowa posadzka znajduje się w tak złym stanie, że sama impregnacja nie wystarczy. Wtedy wiele osób zaczyna się zastanawiać, czy opłaca się zlecić szlifowanie starego betonu. Ten sposób naprawy powierzchni stanowi bowiem kuszącą alternatywę dla całkowitego usuwania posadzki, a następnie wylewania nowej. Wszystko po to, aby pozbyć się niezbyt estetycznie wyglądających nierówności, mogących utrudniać poruszanie się.

Szlifowanie starego betonu – czy się opłaca?

Wszelkie zabiegi naprawcze powierzchni betonowych są znacznie bardziej opłacalne niż całkowite ich skuwanie i ponowne wylewanie. Ponadto na wykonanie takiej usługi nie trzeba długo czekać, ponieważ istnieje wiele firm, które zajmują się tego typu zleceniami. Niezwykle interesująca oferta znajduje się chociażby na stronie internetowej https://regeneracja-posadzek.pl/szlifowanie-posadzek/.

Każdy rodzaj nawierzchni ulega z czasem mniejszym lub większym zmianom. Niszczy się, brudzi, traci właściwości, czy też zaczyna się nieestetycznie prezentować. Czy opłaca się szlifowanie starego betonu? Oczywiście, że tak. Nie tylko jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż całkowita wymiana, ale również zajmuje o wiele mniej czasu. Stanowi świetną możliwość zwłaszcza dla tych przedsiębiorstw, które nie mogą sobie pozwolić na długie przestoje.

Zalety szlifowania posadzki betonowej

Profesjonalne szlifowanie pozwala na całkowite usunięcie zniszczonej warstwy zewnętrznej oraz kompleksową regenerację ubytków. Dzięki temu posadzka betonowa nie tylko prezentuje się znacznie korzystniej, ale również odzyskuje funkcje użytkowe. Równanie i wygładzanie powierzchni zapobiega ponadto gromadzenia się brudu i znacznie ułatwia sprzątanie oraz usuwanie rozmaitych zanieczyszczeń. Utwardzenie za pomocą specjalistycznych preparatów chemicznych przedłuża żywotność podłogi, więc kolejne szlifowanie będzie konieczne dopiero po dłuższym czasie. Jeżeli więc ktoś zastanawia się, czy opłaca się szlifowanie starego betonu, to z pewnością warto wziąć pod uwagę wszystkie mocne strony takiego rozwiązania.

Jak wybrać najlepszą firmę?

Kiedy poszukuje się fachowców, którzy posiadają doświadczenie w szlifowaniu betonu, najlepiej wybrać przedsiębiorstwo, jakie już długo istnieje na rynku. Zyskuje się przez to pewność, iż jego usługi cieszą się popularnością. Ponadto warto również zapoznać się z opiniami na temat konkretnej firmy w Internecie. Kiedy myśli się, czy opłaca się zlecić szlifowanie starego betonu, to powinno się też zwrócić uwagę na możliwość indywidualnej wyceny, można bowiem wtedy ubiegać się o stosowną zniżkę. Ostateczna opłata zależy głównie od:

  • wielkości powierzchni, jaka ma zostać zeszlifowana,
  • stopnia zużycia posadzki,
  • poziomu skomplikowania koniecznych do wykonania prac.

Po wykonaniu usługi otrzymuje się zalecenia odnośnie prawidłowego korzystania oraz konserwacji. Dzięki temu da się cieszyć efektem końcowym jeszcze dłużej. Warto zwrócić się do profesjonalistów o dokładną wycenę, aby móc przygotować odpowiedni budżet na tego typu wydatek.