Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

phone case
Bez kategorii

Jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem?

Kupiłeś nowy telefon i zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby jak najmocniej zadbać o jego bezpieczeństwo? Rozważasz wybór szkła lub folii ochronnej? Przeczytaj poniższy artykuł, a odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję!

Nowe modele smartfonów

Inflacja bardzo skutecznie zabiera pieniądze z naszego portfela. Jak się okazuje, jej negatywne skutki odczuwamy praktycznie w każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej wygląda to w przypadku sprzętów elektronicznych, takich jak na przykład smartfony. Obecnie za najnowsze modele telefonów topowych marek, przyjdzie nam zapłacić nawet ponad cztery tysiące złotych. Dla dużej części naszego społeczeństwa są to kwoty, na które trzeba oszczędzać miesiącami, czy nawet latami. W takiej sytuacji prawdziwy rozkwit na rynku można zauważyć wśród firm, które produkują akcesoria do telefonów komórkowych, których celem jest ich zabezpieczenie. Niestety wiele osób przekonało się, jak wielkie szkody na telefonie mogą powstać, w przypadku kiedy upuścimy telefon na twarde podłoże. Co więcej, nawet topowe telefony potrafią się zarysować w bardzo łatwy i szybki sposób, jeżeli odpowiednio ich nie zabezpieczymy przed taką sytuacją.

Jak dobrze zabezpieczyć telefon przed upadkiem?

Zastanawiasz się w takim razie, jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem? Z pewnością ciężko zyskać 100% pewności, że przy upadku nasz telefon wyjdzie całkowicie bez szwanku. Jednak z pewnością można przyznać, że akcesoria do telefonów znacznie zwiększają szansę na to, że tych uszkodzeń nie będzie lub będą znacznie mniejsze, niż gdybyśmy ich nie posiadali. Do najczęściej wykorzystywanych zabezpieczeń można zaliczyć folię ochronną bądź szkło hartowane. Folia uchroni nas w przypadku drobnych zarysowań, z kolei szkło hartowane stanowi już znacznie większą ochronę wyświetlacza i pomoże nawet w sytuacjach, kiedy telefon spadnie nam z niewielkiej wysokości. Jest bardzo duża szansa na to, że wyjdzie z tego bez szwanku.

Jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada swoich zwolenników. Jeżeli zależy nam na maksymalnej ochronie wyświetlacza, z pewnością lepiej zainteresować się dobrej jakości szkłem hartowanym, które będzie ku temu pewniejszym rozwiązaniem. Obecnie produkowane szkła, mimo że są oczywiście grubsze od folii ochronnych, nie powinny mieć negatywnego wpływu na użytkowanie samego telefonu. Wiele osób nie decyduje się na zakup szkła, myśląc, że sterowanie telefonem poprzez dotyk będzie w tej sytuacji mocno utrudnione. Jak się jednak okazuje, tak naprawdę większość z nas wcale nie odczuje żadnej różnicy po założeniu szkła. Pojawi się jednak ogromna różnica w kontekście zabezpieczenia danego wyświetlacza. Kolejnym zabezpieczeniem telefonu, którym warto się zainteresować – jest oczywiście etui. Jego zadaniem jest ochrona tylnej części urządzenia, zarówno w przypadku ewentualnych zarysowań, jak i właśnie upadków.

Co więcej, etui na telefon potrafią być stylowym i eleganckim dodatkiem, który świetnie prezentuje się wizualnie i z pewnością zwraca na siebie uwagę. Na rynku dostępnych mamy ogrom modeli etui, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje dany model do swoich osobistych preferencji. Etui różnią się od siebie zarówno designem, jak i materiałem, z którego są wykonywane. Wyróżnić w tym przypadku można etui skórzane, czy sylikonowe. Sylikonowe etui bardzo często są przezroczyste. Wbrew pozorom, dla wielu osób może to mieć bardzo duże znaczenie, na przykład dla właścicieli iPhonów, którzy nie chcieliby, aby logo nadgryzionego jabłka było niepotrzebnie zakrywane. Co więcej, na rynku dostępne są również etui obustronne, które oferuje ochronę zarówno tylnej, jak i przedniej części urządzenia. Bardzo często w takich modelach znajdziemy również dziury, do których możemy schować dokumenty czy na przykład karty kredytowe, aby mieć wszystko w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki. Nie zwlekaj, wybierz swój pokrowiec na telefon Huawei już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ