Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

Bez kategorii

Szkółka piłkarska jak założyć?

Interesujesz się sportem i uprawiasz różne dyscypliny? Myślisz nad tym, aby połączyć własne zainteresowania z pracą zarobkową? Idealnym do tego sposobem jest otworzenie klubu sportowego trenującego dzieci w różnym wieku. Dużym zainteresowaniem z pewnością będzie cieszyła się szkółka piłkarska. Piłka nożna to w końcu jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, w tym w Polsce, a najmłodsi z dużym zaangażowaniem podchodzą do zabaw sportowych z piłką. Jak założyć szkółkę piłkarską?

Szkółka piłkarska – Gdańsk

Założenie własnego klubu sportowego to bardzo ciekawy pomysł na rozwój swojej działalności. Szkółka piłkarska to miejsce, które pozwala dzieciom na kształtowanie swoich umiejętności oraz zainteresowań. Dobrze prowadzony klub może odnosić wiele sukcesów w różnych kategoriach juniorskich, a także przyczyniać się do popularyzacji samej dyscypliny sportowej w danym regionie kraju. Co trzeba jednak zrobić i jakie kroki podjąć, aby założyć szkółkę piłkarską w Gdańsku? Trójmiasto to duży obszar, na którego terenie z pewnością funkcjonuje już kilka podobnych klubów sportowych dla dzieci. Konkurencja będzie więc wymagała odpowiedniego przygotowania i zaplecza, aby wybić się na lokalnym rynku. Jakie elementy wziąć pod uwagę zakładając akademię piłkarską?

Na początku warto zatroszczyć się o odpowiednich szkoleniowców oraz kadrę trenerską. Na założenie szkółki piłkarskiej często decydują się osoby związane z daną dyscypliną sportu od wielu lat. Warto zatroszczyć się o to, aby w akademii nad dziećmi czuwało przynajmniej dwóch trenerów odpowiedzialnych za kształcenie umiejętności. Kolejnym niezwykle ważnym elementem zakładania szkółki piłkarskiej (Gdańsk) jest zaplecze sportowe. Niezbędny jest dostęp do chociaż jednego boiska sportowego, w tym szatni, łazienek czy pomieszczeń socjalnych. Można zdecydować się tutaj na wynajem danego miejsca w określone dni tygodnia lub, jeżeli dysponujemy większym budżetem, zainwestować w stworzenie własnego boiska. Wszystko zależy od skali projektu, czy zamierzamy stworzyć lokalną szkółkę, czy większy ośrodek treningowy. Podczas treningów niezbędny będzie również sprzęt do ćwiczeń – piłki, strój sportowy, pachołki i inne akcesoria, a może nawet w pełni zagospodarowana siłownia, jeżeli stawiamy na starszych adeptów.

Szkółka piłkarska Gdańsk – kwestie prawne

Wiele osób, które marzą o założeniu szkółki piłkarskiej, nie jest pewnych, czy sprosta wszystkich wymaganiom, w tym dotyczącym prawa i organizacji działalności biznesu. W tej kwestii można zdecydować się na dwa warianty – franczyzy lub własnej działalności. Franczyza to spore ułatwienie, które narzuca standardy prowadzenia biznesu oraz model treningowy. Bazuje również na stałych metodach treningowych – jeżeli chcesz wprowadzić autorski program, franczyza może okazać się dla Ciebie przeszkodą. Pamiętaj, aby przeanalizować wszystkie możliwe aspekty zakładania szkółki piłkarskiej, tylko w ten sposób możesz być pewien późniejszego sukcesu. Są to z pewnością: lokalizacja, zaplecze sportowe, koszt członkowski dla dzieci, kadra trenerska, a także wyposażenie szkółki.