warsztat samochodowy

Posiadanie samochodu to nie tylko przyjemność. To również obowiązki, które związane są z tym, aby dopilnować, żeby móc go używać bez najmniejszego problemu. Tym bardziej że wszelkiego rodzaju usterki obniżają komfort jazdy. Jeśli chodzi o serwis samochodowy – co ile należy pomyśleć o wizycie? Warto poznać odpowiedzi na to pytanie.

Wizyta w autoryzowanym serwisie – co ile?

Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na to pytanie. Warto zapoznać się z dokładnymi zaleceniami producenta danego pojazdu. Niezbędne informacje na ten temat znaleźć można w książce serwisowej lub w internecie. Przyjmuje się jednak, że zdecydowana większość wytwórców zaleca wizytę w serwisie po przejechaniu od 10 000 do 15 000 kilometrów. Jakie ma to przełożenie na czas? Średnio szacuje się, że tyle kilometrów przejeżdża się w jeden rok. Chociaż wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, w jaki sposób eksploatowany jest samochodów.

Taki przebieg to dobry znak, aby dokonać wymiany oleju w samochodzie na nowy. Nie można bowiem zapomnieć, że im więcej kilometrów, tym właściwości tego płynu eksploatacyjnego spadają. W końcu – zamiast stanowić ochronę dla silnika, będzie wiązał się z ryzykiem jego uszkodzenia. Dlatego po przejechaniu tylu kilometrów należy pomyśleć o wymianie oleju silnikowego, a jeżeli zajdzie taka potrzeba – również innych płynów eksploatacyjnych. Za każdym razem warto się upewnić w serwisie, czy nie ma potrzeby wymiany płynu chłodniczego (inny okres ustala dla automatycznej skrzyni biegów, a inny dla manualnej).

Co ile odwiedzać serwis BMW? Poznań

Oczywiście, jest to szacunkowo podany termin – rok lub wyżej wymieniona ilość kilometrów. Nie ma bowiem co zwlekać, jeżeli widzisz, że z pojazdem coś się dzieje. Nawet jeżeli odwiedziłeś serwis BMW w Poznaniu stosunkowo niedawno, warto tam wrócić, aby sprawdzić, co jeszcze wymaga Twojej uwagi.

Im szybciej dana usterka zostanie wykryta, tym większa szansa, że będzie można ją sprawnie naprawić. Jeżeli będziesz zwlekał z wizytą w serwisie samochodowym, może okazać się, że jedna popsuta rzecz doprowadzi do awarii kolejnych podzespołów. Jak łatwo się domyślić – będzie to generowało dodatkowe koszta, których nikt nie chce.

Przegląd klimatyzacji

Jeśli chodzi o serwis BMW Poznań – co ile należy go odwiedzać? Minimum raz do roku, aby sprawdzić działanie klimatyzacji – w szczególności przed rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego. W okresie upałów przyjemnie chłodne powietrze będzie poprawiało komfort jazdy. Warto więc sprawdzić, czy klimatyzacja działa w prawidłowy sposób. Do tego należy dokonać wymiany filtra kabinowego oraz zadbać o wyczyszczenie całego układu. Dzięki temu zyskasz pewność co do tego, że korzystasz ze sprawnej klimatyzacji, gdzie nie rozwijają się żadne szkodliwe patogeny, które mogłyby wpłynąć na zdrowie i samopoczucie kierowcy oraz pasażerów.

Jak więc widać – do serwisu trzeba zajrzeć przynajmniej dwa razy do roku. Jednak zdecydowanie warto go odwiedzać za każdym razem, gdy zaobserwujesz, że Twój samochód potrzebuje naprawy.