Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

wyjazd
Bez kategorii

Co zobaczyć w Poznaniu – Jak spędzić weekend?

Wyjazdy w Polsce także są bardzo atrakcyjne. Miejsc do zobaczenia w Poznaniu jest tak wiele, że warto zarezerwować na ich zwiedzanie co najmniej weekend.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań, co warto zobaczyć w jeden dzień? Stolica Wielkopolski to przede wszystkim, poznańskie pyry, rogale świętomarcińskie i Powstanie Wielkopolskie. To także kolebka Piastów i początków państwa polskiego.

Na odwiedzenie w Poznaniu w nawiązaniu do powyższych haseł zasługują:

– Muzeum Pyry. To miejsce interaktywne dla mniejszych i większych zwiedzających, gdzie pasja miesza się z historią. Na początku przyprawiamy pyrę wedle uznania, mając do dyspozycji kilka przypraw. Następnie zwiedzający wyruszają w drogę po historii i tradycji pyry. Na koniec dostajemy podpisane upieczone ziemniaki.

– Rogalowe Muzeum Poznania. Szczuny tam pracujący są fifni i posługują się poznańską gwarą. Można wykupić warsztaty z przygotowywania rogala świętomarcińskiego. Przy okazji goście dowiedzą się więcej o Świętym Marcinie i jego pomocy ubogim.

Warto także wykupić nowość w Muzeum, jaką są zajęcia plastyczne pod nazwą Pocztówka z Poznania. Wykonywana na gotowej kartce z elementami odklejanymi metodą sypanych piasków Widokówka poznańskiego ratusza będzie gotowa do wysłania.

– Muzeum Powstania Wielkopolskiego. To jeden z niewielu zwycięskich zrywów, który rozpoczął się w Poznaniu 27 grudnia 1918 roku. Sceny pokazują życie i historię tych miesięcy boju.

– Brama Poznania – kolejne interaktywne miejsce, znajdujące się na Ostrowie Tumskim. Dzięki przejściu przez kolejne sale przypomnimy i utrwalimy sobie historię poznaną w szkole dotyczącą tworzenia się państwa polskiego.

Wśród miejsc do zobaczenia w Poznaniu nie można zapomnieć także o wieży ratuszowej i trykających się w samo południe koziołkach. Z nimi również jest związana legenda, jakoby miały zostać daniem głównym, ale czmychnęły z kuchni i uciekły na sam szczyt budowli.

Co warto zobaczyć w Poznaniu? Z pewnością także Centrum Szyfrów Enigma, znajdujące się tuż obok Zamku Cesarskiego i pięknych ogrodów zamkowych. Enigma to miejsce nietuzinkowe, któremu należy poświęcić co najmniej kilka godzin czasu. Odszyfrowywanie wiadomości jest niezwykle wciągające. 

Jak spędzić romantyczny weekend w Poznaniu?

W stolicy Wielkopolski nie brak także bardziej aktywnych rozrywek. Z powodzeniem można udać się do miejskiego ZOO czy na ściankę wspinaczkową. Jak spędzić romantyczny weekend we dwoje? Możesz zainspirować się stroną internetową http://transportowiecpt.pl/jak-spedzic-romantyczny-weekend-we-dwoje. Warto zadbać o wykupienie ekskluzywnego hotelu. W wielu restauracjach w centrum Poznania mają miejsce także koncerty z muzyką na żywo. To świetna propozycja dla par, niezależnie od stażu ich związku. Niecodzienny spacer po Malcie także sprawi, że zachód słońca będzie kojarzył się zupełnie inaczej.

Miejsca do zobaczenia w Poznaniu

Jak widzisz, stolica Wielkopolski nie może narzekać na brak miejsc wartych uwagi i tych do zobaczenia w obrębie miasta. Ciekawą atrakcją nie tylko dla młodzieży są zakupy w galeriach handlowych. Już po przyjeździe pociągiem możemy udać się do Posnani https://poznaniacy.eu/gdzie-w-poznaniu-warto-wybrac-sie-na-zakupy/, a to nie koniec miejsc wartych odwiedzenia pod względem zakupowym. Na uwagę zasługuje także Galeria Malta oraz słynna kolejka Maltanka, kursująca po poznańskich terenach.

Nie można zapomnieć o Centrum Kultury i Sztuki Stary Browar. Uważane jest za jedną z najlepszych galerii handlowych w Polsce. Jest to miejsce związane ze sztuką, modą i wydarzeniami współczesnego biznesu.

Jak spędzić weekend w Poznaniu

Wolny weekend w Poznaniu można spędzić i aktywnie zwiedzając miejsca warte uwagi na mapie miasta, i jedząc pyszne regionalne potrawy. Pyrlandia słynie z pyr z gzikiem, placków ziemniaczanych czy klusek. Warto zaplanować pobyt w stolicy Wielkopolski nie zapominając także o romantycznym aspekcie wyjazdu, jeśli wybieramy się tam z partnerem. Warto wieczorem przespacerować się po klimatycznych uliczkach Starego Miasta lub pójść na wycieczkę nad Ostrów Tumski. Więcej informacji o wyjeździe we dwoje znajduje się na stronie: http://transportowiecpt.pl/jak-spedzic-romantyczny-weekend-we-dwoje/.