Właściwie zaprojektowany teren zielony pozwala w znaczący sposób poprawić atrakcyjność danego obiektu. Chodzi zarówno o przydomowe ogrody, zieleń osiedlową, jak i obszary zieleni znajdujące się przy budynkach przedsiębiorstw. Im większy jest ten teren, tym bardziej skomplikowane zadanie czeka osoby planujące jego zagospodarowanie. Dlatego też konieczne jest skorzystanie z pomocy doświadczonych ekspertów. Doskonałym przykładem jest firma Zielone Studio, która specjalizuje się w projektowaniu i zakładaniu terenów zielonych w Poznaniu i jego okolicach. Indywidualne podejście do każdego ogrodu oznacza, że uwzględnione zostaną wszelkie wymagania i preferencje klienta.

Jak wygląda profesjonalne projektowanie ogrodu?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie rzetelnego projektu uwzględniającego takie czynniki jak dostępny budżet, preferowane wyposażenie ogrodu oraz jego powierzchnię. Pracownicy firmy Zielone Studio przeprowadzają dialog ze swoim klientem, aby dokładnie ustalić jego oczekiwania. W trakcie rozmowy przedstawiane są rozmaite rozwiązania oferowane przez tę firmę. Potencjalnemu klientowi wystarczy wybrać te, które go naprawdę interesują. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy, których montaż wiąże się z dodatkową pracą. Chodzi mianowicie o system podświetlania naszego ogrodu oraz instalację pozwalającą na jego automatyczne podlewanie.

Najwięcej miejsca w projekcie poświęcone jest na rozmieszczenie rozmaitych elementów dekoracyjnych, wytyczenie ścieżek biegnących przez nasz ogród oraz granic trawników. Oprócz tego trzeba dobrać właściwie rośliny, które będą sadzone na danym terenie zielonym. Oczywiście można podjąć się samodzielnego przygotowania takiego projektu. Jednakże przeciętnej osobie brakuje właściwego doświadczenia, które pozwoli stworzyć optymalny plan budowy ogrodu. Istnieje ryzyko, że popełnimy wiele błędów na tym etapie, które ujawnią się dopiero podczas jego zakładania. Ich poprawa będzie wiązała się z dodatkowymi wydatkami. Ponieważ firma Zielone Studio ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu terenów zielony w Poznaniu, z ich pomocą możemy z łatwością ominąć wiele zbędnych problemów i komplikacji. Korzystając z ich usług, możemy mieć pewność, że nas ogród będzie nie tylko innowacyjny, ale również wysoce estetyczny i funkcjonalny. Dopiero po zaakceptowaniu przez klienta przygotowanego planu, firma może przejść do jego wykonywania.

Główne etapy zakładania terenu zielonego

Przede wszystkim konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu, na którym będzie powstawał ogród. Pracownicy firmy wykonują wszelkie niezbędne roboty ziemne. Chodzi nie tylko o usunięcie niepotrzebnych elementów z danego obszaru zieleni, ale również zamontowanie potrzebnych instalacji. Więcej pracy będzie wtedy, jeśli zależy nam na efektywnym oświetleniu ogrodu. Powierzchnię trzeba także dokładnie wyrównać. Zanim można rozpocząć sadzenie roślin, konieczne jest sprawdzenie stanu gleby. W razie potrzeby można poprawić jej jakość. Gdy skończymy pracę z glebą, można przejść do układania ścieżek ogrodowych. Rodzaj używanego materiału zależy wyłącznie od preferencji klienta. Popularnym wyborem jest kostka brukowa lub kamień naturalny. Wreszcie można przejść do sadzenia roślin i drzew na naszym terenie zielonym.

O ile gust klienta ma duże znaczenie, wybrane rośliny muszą pasować do warunków panujących w danym ogrodzie. W przeciwnym razie mogą wystąpić z nimi problemy i zaczną szybko więdnąć. Dużo zależy także od tego, w jakim stylu pragniemy urządzić nasz ogród. Tę kwestię należy jednak ustalić, zanim przejdziemy do realizowania projektu. Wśród firm oferujących usługi z zakresu projektowania zieleni w Poznaniu, Zielone Studio wyróżnia się wysoce kompleksowym podejściem do gospodarowania terenami zielonymi. Dzięki swojej bogatej wiedzy z zakresu projektowania i zakładania ogrodów, specjaliści z firmy tak dobiorą rośliny, aby pasowały one stylistycznie do wyglądu budynku oraz otaczającej przyrody.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Zielone Studio?

Należy wziąć pod uwagę fakt, że założenie ogrodu to dopiero początek naszej pracy. Oprócz tego należy właściwie dbać o jego stan. Stała pielęgnacja jest obowiązkowa i niestety jest wysoce czasochłonnym zajęciem. O ile w przypadku niewielkiego ogródka, samodzielna pielęgnacja jest możliwa, większe tereny zielone wymagają już pomocy specjalistów. Jeżeli chodzi o pielęgnację i zakładanie zieleni w Poznaniu, trudno znaleźć lepszą firmę niż Zielone Studio. Jej pracownicy zajmą się nie tylko wyrywaniem chwastów i koszeniem trawników, ale także konserwacją wszelkiej architektury ogrodowej. Prawie trzydziestoletnie doświadczenie w branży oraz liczne grono zadowolonych klientów. Na stronie www.zielone-studio.pl można znaleźć więcej informacji na temat tej firmy i zakresu oferowany przez nią usług.