Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

o wszystkim

Poznańskie urzędy

W ramach kontaktu dla administracji publicznej jest zatrudnionych mnóstwo ludzi. Często zadajemy sobie pytanie czy urząd patrzy na cenę czy przyzwoitość. Jak to faktycznie wygląda od strony urzędników i jak naprawdę pracują poznańskie urzędy?


Mając na myśli urzędnika wierzymy, że mamy do czynienia z osobą odpowiedzialną, ale z tym różnie bywa w praktyce. Wybierając się do Urzędu, aby załatwić dla nas ważna sprawę jesteśmy pełni nadziei, że uda się to zrobić nie tylko szybko, ale także sprawnie. Jednak często sprawa z dokumentacją sprawia, że kontakt urzędnik-zwykły człowiek nie należy do najprzyjemniejszych. Przyjmując pracownika na dane stanowisko liczy na to, że się sprawdzi w nowej roli, taką ideą żyją poznańskie urzędy.
Z drugiej strony może to wyglądać tak, że dany urzędnik tak naprawdę nie potrafi doradzić jakie mamy wnioski wypełnić albo będą od nas wymagali Bóg wie czego, nawet jeśli nie zajmujemy się tym na co dzień. Nie zawsze można być miłym dla kogoś, kto nadużywa naszej cierpliwości, ale wrzucanie wszystkich do tzw. „worka” nie jest ani profesjonalne ani sprawiedliwe.
Poznańskie urzędy to nie tylko te przeznaczone dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Urzędy są także coraz przyjaźniejsze dzieciom. Często zdarza się tak, że dzieci często nam towarzyszą w kolejkach w urzędach, ale jak to dziecko – po czasie zaczyna się nudzić. Poznańska inicjatywa przewidziała plac zabaw w kątach urzędów. Jednak czy w ten sposób zostanie zachowana atmosfera skupienia, aby dobrze załatwić część spraw? Wiele z nich ma poważnych przeciwników całej idei umieszczenia plac zabaw.
Poznańskie urzędy mają także swoje miejsce w sieci. Na stronie internetowej epoznan można znaleźć kalendarz z terminami, z kolejnością rozpisaną na dni oraz godziny. Nie pozostaje nic innego jak wybrać wolny termin i godzinę, która nas interesuje. Na końcu podajemy tylko swój numer pesel i w zasadzie to wszystko. Jak to wygląda w praktyce? Tradycjonaliści mogą poczekać troszkę dłużej niż petenci, którzy zarezerwowali numerek poprzez stronę internetową. To właśnie oni mają pierwszeństwo w stosunku do numerków. Gorzej w tym przypadku mogą się poczuć petenci, którzy przede wszystkim nie są zwolennikami komputera i są laikami jeśli chodzi o korzystanie z łącza internetowego.
Poznańskie urzędy przewidują różne metody korzystania z usług. Część z nich jest przeznaczona dla ludzi nowoczesnych, który rezerwują miejsce bez wychodzenia z domu kosztem tej drugiej grupy. Emeryci i renciści często nie są zwolennikami komputera z tego względu, że po prostu nie potrafią ich obsłużyć. Jednak w przyszłości to nie stanowi bariery nie do przeskoczenia. Istnieje cała baza kursów dla ludzi w podeszłym wieku, liczą się tylko chęci. W przyszłości nieznajomość obsługi komputera może oznaczać kłopoty, gdyż świat staje się coraz bardziej skomputeryzowany i otwarty na nowe technologie.
Możemy liczyć na to, że załatwianie spraw w urzędach staną się dużo przyjemniejsze niż w latach, które są już dawno za nami. Poznańskie urzędy wstąpiły na dobrą ścieżkę, która dba o to, żebyśmy załatwili swoje sprawy w jak najszybszym terminie unikając wszelkich komplikacji. Musimy dbać o to, żeby żyło nam się dobrze w kraju i przede wszystkim lepiej.