okulary

Zaburzenia wzroku i nieprawidłowe widzenie są dolegliwościami, które przez wielu specjalistów uznawane są za choroby cywilizacyjne. Oko, ze względu na swoją specyficzną budowę oraz funkcję jest narażone na uszkodzenia, które skutkują rozwijaniem się nadwzroczności lub krótkowzroczności. Główną przyczyną rozwoju wad wzroku jest nie tylko wiek pacjenta, ale również styl życia oraz nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, czyli smartfonów i tabletów. Troska o funkcje wzroku opiera się na stosowaniu diety bogatej w witaminę A, a także profilaktycznych wizyt u specjalisty. Obecnie, problem z widzeniem i rozwojem wad wzroku dotyczy dużej grupy dzieci, a jedynym ratunkiem dla poprawy jakości widzenia jest wizyta u okulisty. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego okulisty dziecięcego w Warszawie prywatnie?

Wizyta u okulisty dziecięcego – kiedy warto wybrać się na wizytę?

Choroby oczu, ze względu na działające czynniki środowiskowe, coraz częściej rozwijają się u dzieci. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że obecnie z nieprawidłowym działaniem narządu wzroku zmaga się aż 20% dzieci w wieku od roku do czternastu lat. Szansą na utrzymanie oczu najmłodszych w dobrej formie jest profilaktyka, ograniczanie działania światła niebieskiego pochodzącego z urządzeń elektronicznych oraz regularne odwiedzanie okulisty dziecięcego – Warszawa.

Kiedy warto wybrać się na wizytę do okulisty dziecięcego?  Pierwszy kontakt małego dziecka z badaniem okulistycznym i specjalistą od oczu powinno mieć miejsce po ukończeniu trzeciego miesiąca życia przez maluszka. Kolejne wizyty powinny być regularne, najlepiej wykonywane każdego roku w dobrym gabinecie okulistycznym przez odpowiedniego specjalistę.

Dodatkowym czynnikiem, który powinien skłonić rodziców do konsultacji narządu wzroku dziecka, są wszelkie nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Najważniejszym symptomem rozwijających się chorób jest zbyt częste mruganie przez dziecko, pocieranie oczu, a także wysuszenie śluzówki oka i jej zaczerwienienie.

Czym kierować się podczas wyboru okulisty dziecięcego w Warszawie?

Okulista dziecięcy jest specjalistą, który zajmuje się przede wszystkim kontrolowaniem funkcji i budowy narządu wzroku dzieci. Lekarz – okulista posiada również odpowiednie kompetencje do leczenia wad wzroku oraz rozwijających się chorób, takich jak zez, zaćma i jaskra, a także zapalenie spojówek, oka oraz zwyrodnienia plamki żółtej.

Aby cieszyć się wysokiej jakości usługami okulistycznymi, warto dowiedzieć się, czym kierować się podczas wyboru konkretnego specjalisty. Najważniejszymi czynnikami powinny być:

  • doświadczenie, wiedza i kwalifikacje zawodowe lekarza – okulisty,
  • opinie innych rodziców o jakości usług świadczonych przez okulistę dziecięcego,
  • wyposażenie gabinetu okulistycznego, jakość i czystość sprzętu obecnego w gabinecie,
  • oferowane usługi i sposoby leczenia schorzeń narządu wzroku u dzieci,
  • cena wizyty.

Dobry okulista dziecięcy w Warszawie z pewnością pomoże rodzicom zatroszczyć się o narząd wzroku ich dziecka. Regularne wizyty okulistyczne dają szansę na wczesne wykrycie wad wzroku i ich skuteczne leczenie.