cmentarz

Przyozdabianie grobów zapalonymi zniczami, bukietami wazonowymi i wiązankami jest głęboko zakorzenione w tradycji chrześcijańskiej. Od setek lat zarówno kwiaty, jak i znicze stanowią nieodzowny element cmentarnych grobów. Ogień tlący się w zniczach symbolizuje odrodzenie, natomiast kwiaty stanowią symbol życia i nadziei. Współcześnie kwiaty cmentarne związane są także z potrzebą podkreślenia pamięci i okazania czci osobie zmarłej. Mnogość ciekawych, różnorodnych kompozycji pozwala przyozdobić nagrobek w elegancki i estetyczny sposób. Istotny jest jednak dobór odpowiednich kwiatów. Jaki stroik na cmentarz wybrać?

Czym się kierować przy zakupie wiązanki na cmentarz? – Poznań

Największe zainteresowanie wiązankami cmentarnymi następuje oczywiście przed Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. To właśnie wtedy rodziny decydują się na kompleksowe sprzątanie nagrobków i wymianę kompozycji kwiatowej. Nowe wiązanki kupowane są bardzo często także w okresie Świąt Wielkanocnych oraz Świąt Bożego Narodzenia. Aby okazać cześć zmarłej osobie, rodziny zmieniają kwiaty cmentarne także w dniu jej urodzin, czy też w rocznicę śmierci. Dobór kwiatów powinien być jednak dokładnie przemyślany. W zależności od rodzaju święta oraz pory roku kwiaciarnie proponują różne kompozycje kwiatowe.

Kwiaty żywe czy sztuczne – wiązanki na cmentarz | Poznań

Przed zakupem konkretnej kompozycji, wiele osób zastanawia się, na jaki rodzaj kwiatów lepiej postawić. Istnieje duża grupa ludzi, którzy uwielbiają żywe wiązanki. Najczęściej kupuje się je na ceremonię pogrzebową, aby jeszcze bardziej podkreślić chęć okazania czci osobie zmarłej. Żywe kompozycje wyglądają bardzo efektownie, jednak należy pamiętać o ich regularnej wymianie, ponieważ prędzej czy później żywa wiązanka ulegnie wysuszeniu. Jeżeli cyklicznie wymieniamy kwiaty na grobach bliskich, to żywe kompozycje będą na pewno dobrym rozwiązaniem. Jeśli z kolei zależy nam na estetycznym wyglądzie kompozycji przez co najmniej kilka miesięcy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup sztucznej wiązanki na cmentarz Poznań. W Poznaniu działa wiele kwiaciarni, które oferują szeroki wybór kompozycji z kwiatów sztucznych.

Istota wysokiej jakości produktów – wiązanki na cmentarz | Poznań

Istnieje powszechne przekonanie, że kwiaty sztuczne wyglądają niekiedy tandetnie, plastikowo i szybko ulegają blaknięciu. Wiele zależy od rodzaju produktów, jakie zostały wykorzystane przy tworzeniu kompozycji. Istotne znaczenie ma także dobór pasujących do siebie gatunków i zachowanie spójnej kolorystyki. Nie bez znaczenie są umiejętności florysty, czy florystki. Osoby zajmujące się tworzeniem kompozycji cmentarnych doskonale wiedzą, jak przygotować wiązankę, aby nie uległa szybkiemu zniszczeniu (np. pod wpływem intensywnych porywów wiatru). Warto pamiętać, że wiele kwiatów wykonywanych jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są one w stanie zachować estetyczny wygląd przez co najmniej kilka miesięcy – nawet w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ten aspekt bardzo często warunkuje cenę danej kompozycji cmentarnej.