auto

Przy pomocy specjalnych wypożyczalni, których w stolicy Polski nie brakuje. Są one rozlokowane w różnych punktach miasta. Ich największe skoncentrowanie można zauważyć przy lotniskach. Z takich usług często korzystają osoby przylatujące z innych miast, czy też krajów. Aczkolwiek, niektóre wypożyczalnie znaleźć można także bliżej centrum. Niezależnie od dokładnej lokalizacji, wiele osób ciekawych będzie ceny, ile trzeba zapłacić za wynajem i jakich formalności należy dopełnić.

Tani wynajem aut

Najtańsza wypożyczalnia samochodów w Warszawie znajduje się…” – gdyby zadać takie pytanie w tłumie, mogłoby się okazać, że spotka się z różnorodnymi odpowiedziami. Wszystko bowiem zależne jest od indywidualnych wymagań, jakie ma osoba, która chce skorzystać z wynajmu. Nigdy bowiem nie da się w jednoznaczny sposób powiedzieć, ile kosztuje wynajem samochodów, ponieważ na finalną cenę wpływ mają takie czynniki, jak chociażby okres wynajmu, czy też marka samochodu.

Wiele osób jednak przyznaje, że na promocyjne ceny można liczyć wtedy, jeżeli pojazd zarezerwuje się na minimum siedem dni wcześniej. Co jednak nie oznacza, że wynajem na ostatnią chwilę będzie drogi. Pod uwagę bierze się także ilość deklarowanych kilometrów, jakie przejedzie się podczas wynajmu (chociaż nie każda wypożyczalnia to uwzględnia). Można jednak przyjrzeć się badaniom statystycznym, jakich nie brakuje w obecnych czasach. To właśnie z nich można dowiedzieć się, że średnia cena wynajmu, na jeden dzień, w Warszawie, wynosi ok. 55 zł. Może to być cena niższa, jeżeli komuś uda się załapać na zniżkę cenową lub wyższa – w szczególności, jeżeli ktoś na cel obiera sobie samochody luksusowe, w typie sportowym.

Warszawskie wypożyczalnie samochodowe

Gdzie tanio wypożyczyć samochód w Warszawie? Jeżeli komuś zależy na odpowiedzi na to pytanie, może popytać znajomych, którzy mają doświadczenia w tym temacie. Na pewno chętnie podzielą się oni swoim doświadczeniem. Mowa tutaj w szczególności o przedsiębiorcach, którzy doceniają możliwości, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy. Duża liczba firm rezygnuje z leasingu, woląc taki wynajem, który pozwala na wykorzystanie różnorakich aut.

Chociaż – sam wynajem – skierowany jest również do klientów indywidualnych. Do osób, które do Warszawy przyjeżdżają w celach turystycznych i chcą zachować większą mobilność. Z wynajmu korzystają również klienci, którzy zostali pozbawieni własnego środka lokomocji (np. wypadek), a muszą mieć auto, chociażby do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Warto zapytać we własnej ubezpieczalni, czy będą oni w stanie doradzić coś w tej kwestii. Całkiem możliwe, że będą oni w stanie wskazać tanią wypożyczalnię, gdzie można liczyć również na uczciwe podejście do klienta.

Formalności do załatwienia

Jak wypożyczyć samochód w Warszawie? Dbając o dopełnienie wszystkich formalności. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy – online. Drugi – wizyta osobista. Przy jednej i przy drugiej formie należy zadbać o obecność odpowiednich dokumentów: dowód osobisty i prawo jazdy. Wynajem samochodów oferowany jest tylko i wyłącznie osobom, które posiadają niezbędne uprawnienia do kierowania samochodami.

W internecie trzeba będzie samodzielnie wypełnić formularz wynajmu, wybierając przy tym jeden z samochodów, jaki zaprezentowany jest na stronie. Osobista wizyta w salonie ogranicza się do aut, jakie dostępne są na daną chwilę. Dlatego też polecany jest wcześniejszy wynajem online (chyba że nie ma takiej możliwości), jeżeli ktoś chce być pewny tego, że będzie miał do wyboru większą ilość pojazdów. Potrzebna będzie również karta kredytowa, gdzie zostaną zabezpieczone środki z kaucji. Trzeba pogodzić się z tym, że zdecydowana większość wypożyczalni nakłada kaucję – na wypadek gdyby z pojazdem coś się stało.

Po dopełnieniu wszystkich formalności pozostanie tylko oczekiwać dnia, od którego wynajem się rozpoczyna. Chyba że wynajem następuje osobiście, to kluczyki zostaną od razu wręczone przez pracownika.