Poznań to jedno z tych miast, które nigdy nie śpią. Wizyta w tym mieście nocą i odwiedzenie wszystkich zaułków, a nawet głównych ulic, w aurze sztucznego oświetlenia to jakby poznanie miasta na nowo. Nawet mieszkaniec Poznania od urodzenia ma szansę w ten sposób poznać tajniki miasta, o których wcześniej nie miał pojęcia i zakochać się w nim od nowa. Miasto jest ożywione sztucznym światłem różnego koloru, a jego mieszkańcy, jakby wcale nie chodzili spać…

Najbardziej urokliwym miejscem nocą jest niewątpliwie starówka. Jest pełna pięknych kamienic i urokliwych uliczek, które mogą zachwycać o każdej porze dnia, ale z pewnością właśnie nocą prezentują się bardziej romantycznie. Wszystkie ważne miejsca są doskonale oświetlone, w ten sposób, że zarówno spacer tymi uliczkami nocą, jak i zatrzymanie się w jednej z pobliskich knajpek jest czystą przyjemnością.

Poznań to także szereg ciekawych spotkań i imprez. Kwitnie tu życie studenckie niemal przez okrągły rok. Niemniej imprezy są tu nie tylko dla studentów. Znajdziesz tu knajpki i puby w każdym stylu. Jest miejsce, by potańczyć i posiedzieć przy lampce wina. Są miejsca koncertowe, przy czym coś ciekawego znajdzie dla siebie fan każdego gatunku muzycznego.

Jest kilka klubów, które należy wyróżnić, ponieważ zdążyły one już zyskać miano kultowych. Należą do niech:

  • SQ;

  • Dragon;

  • Meskalina;

  • U Bazyla.

Za najlepszy klub w Poznaniu o renomie międzynarodowej uchodzi SQ. Grają tu koncerty sławy z całego świata, klub specjalizuje się w nowoczesnej muzyce elektronicznej. Innym znanym klubem jest Dragon, choć to miejsce o zupełnie odmiennym klimacie. Króluje to jazz i koncertują świetni muzycy, którzy nie stronią od nowoczesnych eksperymentów i improwizacji. To doskonałe miejsce na posłuchanie refleksyjnego koncertu przy lampce wina. Równie urokliwe koncerty, z muzyką akustyczną, znajdziesz w klubie Meskalina. To miejsce na Starym Rynku, które powinien odwiedzić, każdy kto kocha „żywą” muzykę. Natomiast fani reggae i hip-hopu powinni udać się do miejsca zwanego „U Bazyla”. Ci zaś, którzy lubią rockowe granie powinni skierować swoje kroki do klubu Reset. To stosunkowo nowy klub, jednak zapisał się on już znacząco na karcie nocnego życia Poznania.

Na tym oczywiście nie koniec, w Poznaniu jest miejsce na kreatywne spotkania i inicjatywy i na pewno nie można tu się nudzić, nawet nocą. Organizowane są na przykład nocne imprezy sportowe. One również pozwalają ludziom odpocząć (tak, sport może być formą relaksu od codziennych obowiązków) oraz poznać miasto w jego nocnej odsłonie. Przykładem takich spotkań są nocne biegi przełajowe przez Poznań.

Nocą można także udać się także na urokliwy spacer. Do wyboru mamy albo mniej lub bardziej głośne centrum, albo bardziej ciche i niemniej urokliwe tereny zielone, jak w pobliżu jeziora maltańskiego czy Warty. Poznań oferuje swoim mieszkańcom naprawdę rozległe tereny zielone i aż grzech z tego nie korzystać, także nocą. W takim mieście i nocny spacer z pieskiem jest przyjemniejszy.