lalka dziecięca

Małe dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami, a na sklepowych półkach można znaleźć dziesiątki najróżniejszych lalek z kolorowymi akcesoriami, a nawet całe domki z umeblowaniem. Taka mnogość asortymentu sprawia, że rodzicom czasem trudno jest wybrać lalkę, która zainteresuje ich pociechę i będzie posiadała odpowiednie walory edukacyjne. Dlatego dziś dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając lalkę dla dziewczynek.

Lalka dostosowana do wieku i zainteresowań

Każde dziecko jest inne, dlatego to ważne, by zamówić dziewczynce lalkę, która będzie dostosowana do jej wieku i indywidualnych zainteresowań. Jeśli dziewczynka jest jeszcze mała i potrzebuje lalki głównie do przytulania, to warto wybierać materiałowe lalki z ubraniem na zmianę. Jednak gdy dziecko lubi bawić się w odgrywanie ról i opiekę nad dzidziusiem, to wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zakup plastikowej lub gumowej lalki dla dziewczynek wraz z łóżeczkiem, nocnikiem lub wózkiem. Dodatkowo zabawki lalki mogą być wyposażone w smoczki, butelki, a nawet pieluchy na zmianę. Dużym zainteresowaniem cieszą się również lalki z nosidełkiem, wanienką oraz pieskiem lub kotkiem.

Interaktywne lalki dla najmłodszych

Jeśli zastanawiasz się, jaka lalka dla dziewczynki będzie najatrakcyjniejsza, to koniecznie rozważ zamówienie interaktywnej lalki. Ponieważ takie zabawki mogą nie tylko grać i śpiewać, ale także ruszają się lub zmieniają kolory w zależności od nastroju. Wśród interaktywnych lalek warto wyróżnić raczkujące bobasy, lalki mówiące po angielsku oraz lalki płaczące czy nawet robiące siku. Taka zabawka z pewnością zainteresuje dziewczynkę i sprawi jej ogromną radość. Pamiętaj jednak, by wybierając interaktywną lalkę, by zwrócić uwagę na możliwość regulacji dźwięku oraz sposób umieszczenia baterii. Ponieważ to ważne, aby dostęp do baterii był utrudniony i właściwie zabezpieczony przed ciekawskim maluchem.

Lalki wzorowane na znanych i lubianych bajkach

Dzieci często chcą mieć w domu zabawki wzorowane na znanych i lubianych bajkach. Na szczęście w sklepach z zabawkami zwykle można znaleźć bogaty asortyment lalek z filmów i seriali dla dzieci. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaka lalka będzie idealna dla dziewczynki w wieku przedszkolnym, to możesz zdecydować się na lalki z serii Frozen, Enchantimals, Masza i Niedźwiedź czy Barbie. Przy czym warto poza samą lalką zamówić jeszcze dedykowany zestaw, dzięki któremu dziecko będzie mogło bawić się w odgrywanie ról. W tym celu można dokupić samochód, zestaw kosmetyków, akcesoria kuchenne, akcesoria do pielęgnowania zwierząt, jak również akcesoria do górskiej wspinaczki. Jednak lalki wzorowane na bajkach mogą być stosunkowo drogie, dlatego pamiętaj, by nauczyć dziecko dbania o posiadane zabawki i odpowiedniego ich przechowywania.

Lalki kolekcjonerskie

Producenci tworzą również kolekcjonerskie zabawki lalki, które można zbierać i bawić się nimi lub ustawić je na półce w dziecięcym pokoju. Kolekcjonowanie niektórych lalek jest obecnie bardzo modne, szczególnie wśród starszych dzieci, które chodzą do szkoły. Takie kolekcjonerskie lalki dla dziewczynek są wykonane z dużą precyzją i dbałością o najdrobniejsze detale. Zazwyczaj można je również dowolnie przebierać oraz dokupywać do nich atrakcyjne akcesoria. Ponadto dziewczynki mogą wymieniać się między sobą lalkami kolekcjonerskimi lub poszczególnymi akcesoriami, co sprzyja nawiązywaniu pierwszych przyjaźni. Lalka kolekcjonerska będzie także świetnym pomysłem na prezent pod choinkę lub na urodziny.

Jeśli Twoja pociecha ma już dużo lalek, to warto rozważyć zamówienie domku, w którym będzie mogła je trzymać. Poza tym możesz też wygospodarować jedną półkę w pokoju, na której dziecko ułoży wszystkie swoje lalki. Ważne, by wybierać dobrej jakości produkty oraz by pilnować, żeby pociecha szanowała lalki i ich nie niszczyła. Pamiętaj również, żeby regularnie prać ubranka dla lalek i nie wyrzucać starych lalek, które jeszcze nadają się do użytku. Ponieważ takie lalki mogą zostać z powodzeniem wykorzystane przez inne dzieci z najbliższej okolicy.