Poznaniacy.EU

Strona dla mieszkańców oraz przyjezdnych

pralnia
Bez kategorii

Jakie rodzaje odzieży można oddać do pralni?

Dbanie o swoje ubrania, aby zachowały one piękny wygląd przez długi czas, ściśle wiąże się z ich odpowiednim praniem. Kupując nowy element garderoby, należy koniecznie zwracać uwagę na sposób, w jaki powinno się go prać. Jest to szczególnie ważne przy delikatnych tkaninach, które po kontakcie z niedopasowanym detergentem czy zbyt gorącą wodą mogą ulec nieodwracalnym zniszczeniom. Zastanawiasz się, jakie rodzaje odzieży można oddać do pralni? Dziś odpowiemy na to pytanie!

Ubrania z delikatnych materiałów

Na metkach najróżniejszych części garderoby możesz spotkać się z oznaczeniami, że dane ubranie nie może być pranie z wykorzystaniem wody. Wtedy z pomocą przychodzi profesjonalna pralnia oferująca pranie na sucho. Takie rozwiązanie dedykowane jest materiałom, takim jak: jedwab, aksamit, tiul, welwet czy wełna. Metoda prania bez użycia wody pozwala na precyzyjne usunięcie wszystkich plam przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich właściwości nadającym danej części garderoby charakteru, np. miękkości czy gładkości.

Odzież skórzana

Chociaż z wykonanymi w 100% z naturalnej skóry elementami odzieży spotykamy się coraz rzadziej, nadal jest ona dostępna i chętnie noszona przez wiele osób. Pielęgnacja materiałów skórzanych nie należy do łatwych. Nawet mimo regularnego czyszczenia odzieży skórzanej specjalistycznymi preparatami w domu, nie zawsze uda nam się usunąć silniejsze zabrudzenia, które powstały na ich powierzchni. Profesjonalna pralnia dokładnie wyczyści wszelkie plamy w sposób niezagrażający kondycji delikatnych skórzanych elementów, a także zabezpieczy materiał przed kolejnymi zniszczeniami.

Problematyczne plamy

Plam, które nie chcą zejść z powierzchni materiału, nie należy szorować, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do całkowitego zniszczenia danego elementu garderoby. Zamiast tego warto zanieść takie ubranie do pralni chemicznej, która poradzi sobie z usunięciem nawet najtrudniejszych plam.

Ubrania na okazje

Każdy z nas posiada ubrania “na specjalne okazje”. W przypadku mężczyzn będą to oczywiście garnitury czy koszule, natomiast u kobiet ubrania dedykowane wyjątkowym momentom to wieczorowe suknie czy spódnice. Takie elementy garderoby zwykle wykonane są z lepszej jakości materiałów, za które zapłaciliśmy niemało pieniędzy. Aby móc założyć dane ubranie na wiele okazji i cieszyć się nim przez co najmniej kilka lat, należy zadbać o jego odpowiednie pranie. Często takie ubrania posiadają charakterystyczny fason czy krój, które po wyjęciu z domowej pralki mogą zostać utracone. Profesjonalne czyszczenie takich ubrań w pralni pozwoli odzyskać poprzednią formę i elegancki charakter danego elementu garderoby.

Pralnia – Saska Kępa

Chcesz, aby Twoje ubrania zachwycały pięknym wyglądem i nie straciły swoich właściwości. Zależy Ci na dokładnym usunięciu nawet najbardziej problematycznych plam z ulubionego elementu garderoby? Skorzystaj z usług pralni na Saskiej Kępie. Przy wykorzystaniu specjalistycznych, najlepszej jakości preparatów Twoim ubraniom zostanie przywrócony dawny blask. Jest to pralnia z wieloletnim doświadczeniem ciesząca się zaufaniem klientów.